Stimulen recenze: Může vám tak levný doplněk stravy pomoci?

Aktualizováno redakcí 19. 12. 2023

Menopauza představuje pro mnoho žen náročné životní období. Proto se není vůbec čemu divit, že často saháme po volně prodejných doplňcích stravy, o nichž výrobce uvádí, že podporují hormonální rovnováhu. Další ženy zase touží po přírodním zvětšení prsou, které, dle některých, taktéž nepředstavuje problém. Pro koho přesně je určen doplněk stravy Stimulen? A měla by vás odradit jeho nízká pořizovací cena?

Hledáte vícesložkové estrogen tablety, které podpoří váš menopauzální komfort? Pak jistě víte, že orientovat se na trhu a zhodnotit všechna pro a proti jednotlivých doplňků stravy nemusí být kvůli jejich množství snadné. Když se navíc dostatečně nepídíte, můžete skončit s něčím, co vůbec neobsahuje fytoestrogeny a co je vhodné spíš pro ženy v odlišných životních situacích.

Přečtěte si: Hormon progesteron a vše, co o něm potřebujete vědět

Na důvěryhodnost vybraného výrobku navíc může mít velký vliv i cena, za kterou se produkt prodává. Cena doplňku stravy Stimulen se v lékárnách pohybuje kolem 100-120,-, což je výrazně méně, než na kolik vás vyjdou doplňky stravy od konkurence. (Nemusíme chodit daleko, stačí se podívat, kolik stojí takový Sarapis.)

Opravdu je tedy Stimulen vhodný i pro ženy v menopauze, nebo by se po něm měly podívat především ženy, které ve svém životě řeší něco jiného?

Co je to Stimulen?

Stimulen je volně prodejný přírodní doplněk stravy, který obsahuje extrakty z bylinek. Některé z nich jsou i známé bylinky na menopauzu. Další zase podporují sexuální zdraví a duševní pohodu. I když se nám nepodařilo najít, zda je tento doplněk stravy vhodné užívat v těhotenství, raději bychom na vašem místě nic neriskovaly a raději bychom se mu v tomto období vyhnuly.

Přečtěte si: Jak menopauza ovlivňuje sex?

Jaké má složení?

Stimulen v sobě obsahuje pouze tři látky. Ve srovnání s doplňkem stravy Womeno, který jich obsahuje 12, je to tedy celkem málo.

Konkrétně jde o:

  • Jam vlnatý
  • Damiánu pravou
  • Serenou repens

Jak na užívání

Ve srovnání s mnoha jinými doplňky stravy z této kategorie, které podporují ženský hormon, počítejte s tím, že budete muset každý den užít větší dávku. I když je v jednom balení Stimulen 60 tabletek, v průběhu jednoho dne se doporučuje užít 2-3. To znamená, že vám jedno vyjde buď na měsíc, nebo klidně i na méně než měsíc. I když vás nákup většího počtu balení Stimulen po finanční stránce nezruinuje, budete muset neustále myslet na to, zda máte doma dostatečnou zásobu.

Kde se dá koupit?

Stimulen tradičně koupíte v lékárnách, a to včetně těch internetových. Po této stránce je tedy tento doplněk stravy velmi dobře dostupný a nemělo by se stát, že ho nedokážete z nějakého důvodu sehnat.

Jaké s ním mají ženy zkušenosti?

Když se mrkneme na celkovou procentuální spokojenost s tímto doplňkem stravy, vidíme, že na srovnávači Heureka se pohybuje na úrovni 84 %. Hodnocení Stimulen je vysoké i v uživatelských recenzích v lékárnách, které umožňují lidem hodnotit zakoupené zboží. Jak vidíte, hodnocení je poměrně vysoké, takže většina žen je s tímto typem produktu spokojená. Co ale říkají konkrétní recenze?

Když si na ně posvítíme trochu víc zblízka, zjistíme, že uživatelky nejčastěji říkají, že:

  • Jsou spokojené, ale první změny registrují až po delší době užívání
  • Se jim líbí jeho přírodní složení
  • Mají pocit, že dělají něco pro své tělo
  • Mají dojem, že podporuje pevnost poprsí
  • Se jim líbí jeho nízká cena
  • Podpořil jejich normální cyklus
  • Vnímají slabší PMS

Některé ženy ho primárně užívají na podporu menstruačního cyklu. Další zase říkají, že podle nich dokáže zlepšit vzhled poprsí. Nemyslete si však, že když budete Stimulen užívat, tak že se vám zvětší prsa o několik velikostí.

Stejně, jako u jiných doplňků stravy navíc platí, že je potřeba užívat ho dlouhodobě, jinak nebude mít dostatek prostoru na to se projevit.

Finální verdikt? Cena by vás odradit neměla, na začátku ale zvažte, z jakého důvodu po něm saháte. Pokud především kvůli menopauze, možná bychom si na vašem místě vybraly něco, co obsahuje širší spektrum látek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *