Her Biotic [recenze]: Mají smysl takto drahá probiotika?

Aktualizováno redakcí 4. 3. 2024

O tom, že je důležité pravidelně do těla doplňovat probiotika, o tom tu snad nebudeme diskutovat. Zvlášť u žen mohou mít smysl nejen při podpoře normálního trávení, ale také v rámci vaginálního zdraví. Vyplatí se ale kupovat drahý probiotický doplněk od Carnium Botanicals, který si říká Her Biotic?

Na trhu jsou různé druhy probiotických doplňků stravy. Hlavní rozdíly představuje především množství obsažených kmenů, obsah prebiotik, dalších látek a vitamínů (například na imunitu), počet kapslí a pak samozřejmě i cena.

Obvykle platí, že kvalitnější probiotika jsou dražší, protože obsahují větší počet důležitých kmenů a prebiotickou vlákninu. Víc zaplatíme i v případě, že se rozhodneme nechat si udělat probiotika na míru. (Funguje to tak, že se v laboratoři analyzuje vzorek stolice a na základě toho vám vytvoří unikátní složení, které pro vás bude po všech stránkách ideální.)

Jenže, některé prebiotické doplňky stravy tyto výhody nabízet nemusí, ale i přesto jde jejich pořizovací cena do tisíců. Je tedy vhodné si před nákupem zjistit, co vlastně pokládáte do nákupního košíku.

O Her Biotic

O Her Biotic

Her Biotic je volně prodejný probiotický doplněk stravy, který může být vhodný například pro ženy v menopauze, či pro dámy, které mají problémy s trávením a častými gynekologickými záněty.

Tip: Recenze doplňku stravy Menowell

Kromě toho, že by měl obsahovat probiotické kmeny, najdeme v něm ještě fruktooligosacharidy, výtažek z brusinek a D-manózu. Poslední dvě zmíněné látky se poměrně běžně přidávají do doplňků stravy na podporu normálního stavu močových cest.

Jaké má složení?

složení Her Biotic

Ve složení najdeme dohromady 6 probiotických kultur, které doplňují ještě další výše uvedené složky.

Kdybychom měly udělat souhrn, v Her Biotic objevíme:

 • Lactobacillus plantarum
 • Lactobacillus fermentum
 • Lactobacillus acidophilus
 • Lactobacillus reuteri
 • Lactobacillus rhamnosus
 • Bifidobacterium bifidum
 • D-manózu
 • Výtažek z brusinek
 • Fruktooligosacharidy

Toto složení by mělo speciálně vyhovovat ženám a jejich potřebám. Pokud vám jde ale primárně o podporu normálního trávení, na to je v tomto doplňku kmenů spíše méně. V takové situaci může tedy dávat o něco větší smysl užívání doplňku stravy Biopron nebo doplňku stravy Probiotikus. Na druhou stranu, ani jeden z nich neobsahuje látky na podporu močových cest. Jde tedy o to, co přesně od doplňku očekáváte.

složení her biotic brusinky

Kolik stojí?

Nutno podotknout, že doplněk Her Biotic není úplně levný. V případě, že si objednáte jedno balení, cena vás vyjde na 565,- (30 kapslí). Možné je objednat i výhodnější větší balíčky, jejichž cena se může v případě schématu 5 + 2 zdarma (se slevou) pohybovat kolem 2 800,- a bez slevy kolem 4 000,-. A aby užívání doplňku stravy mohlo mít nějaký smysl, měl by se brát dlouhodobě a jeho užívání byste si (tím pádem) měly bez potíží dovolit. A co nemusí být možné ve všech případech.

Jaké jsou s ním zkušenosti?

Vzhledem k tomu, že se nám Her Biotic nepodařilo najít na srovnávačích zboží a zatím se o něm nikde ani příliš nemluví, museli jsme se spolehnout na informace, které o něm sdílely ženy na portálu eMimino. Také jsme zabrousily do poradny lékárny Pilulka.

Z dostupných zkušeností a informací se nám podařilo zjistit, že:

 • Uživatelky byly spokojené
 • Jim konečně ustalo svědění
 • Mají z užívání dobrý pocit
 • Doplněk nepodporuje hubnutí
 • Jim užívání subjektivně pomohlo na výtoky

V poradně lékárny Pilulka pak odbornice na tuto problematiku zmiňuje, že z jejího pohledu může být na potíže ve vaginální oblasti dobrou volbou používání speciálních přípravků pro intimní hygienu, které mohou na působit na problematické místo přímou cestou.

Jakou zkušenost máte s Her Biotic vy? Byly jste s tímto doplňkem stravy spokojené?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *