MenoWell recenze: Je to skutečně záchrana při menopauze?

Aktualizováno redakcí 3. 1. 2024

Pokud jste ve fázi, které se říká premenopauza, pak je pochopitelné, že vás otázka přechodu nejspíš ještě tolik nepálí. K perimenopauze a menopauze je to z ní ale jenom krok, takže je moudré se informovat o tom, jaké na trhu existují estrogen tablety na podporu hormonální rovnováhy, která nám časem začne chybět. Jak si ale ze všech doplňků stravy, které jsou na našem trhu k dostání, vybrat ten nejlepší? A může jím být MenoWell?

Ženský hormon v průběhu života v těle neustále kolísá. Hormonální činnost se začne ve větší míře projevovat v průběhu puberty, kdy dochází k postupnému rozvoji pohlavních znaků a dochází k odstartování plodné životní fáze. Hormony se dále mění i v závislosti na fázi menstruačního cyklu, těhotenství či kojení. S narůstajícím věkem pak dochází k postupnému ubývání ženských pohlavních hormonů a ke ztrátě plodnosti, kterou doprovází i mnoho dalších, ne vždy příjemných projevů.

Kromě estrogenů se v ženském těle objevuje například i hormon progesteron, který připravuje organismus na případné otěhotnění. Také zajišťuje, aby těhotenství probíhalo normálně až do termínu porodu, kdy je plod zralý na vlastní samostatnou existenci.

Dá se ke zmírnění příznaků menopauzy, ke kterým patří například návaly horka a pocení, použít doplněk stravy MenoWell? Jaká je jeho cena a složení? A má od uživatelek pozitivní recenze?

Co je MenoWell?

MenoWell je doplněk stravy od Carnium Botanicals, který se dá sehnat ve volném prodeji. V jeho složení najdeme látky přírodního původu, cílem jejichž užívání je podpora normální hormonální rovnováhy.

Jaké je jeho složení?

Mnohé ženy určitě potěší, že v MenoWell nejsou konzervanty, cukry, laktóza ani lepek. Navíc jsou kapsle i veganské, takže je mohou i ženy, které se vyhýbají živočišným složkám. Dohromady pak ve složení najdeme 10 navzájem se doplňujících látek.

Pink clover flowers field in summer sunset light.

Patří k nim:

  • Drmek obecný
  • Jetel luční
  • Ploštičník hroznatý
  • Lékořice lysá
  • Andělika čínská
  • Extrakt z listů maliníku
  • Extrakt z větviček jedle bělokoré

A pak také jam čínský či zázvor lékařský. Některé z výše uvedených bylinek patří mezi fytoestrogeny (například jetel), což může podpořit hormonální rovnováhu v náročném životním období. Další bylinky mohou podpořit normální stav kardiovaskulárního systému, podporu mentálních funkcí a podobně.

Složení těchto estrogen tablet se nám jeví jako velmi dobré. Zvlášť, když uvážíme, že mnoho doplňků stravy na trhu obsahuje bylinek o poznání méně. Ještě o kapku zajímavější složení má však doplněk stravy Womeno, který se stal vítězem našeho srovnání.

Kolik stojí a kde ho koupíte?

Senior lady treatment of dementia, pain, infection, elderly mental disease, relieving menopause, anxiety symptoms. Hands of woman holding tube and daily dose of pills. Healthcare concept. Close up

MenoWell se dá koupit na oficiálních stránkách, v současné době není dostupný v žádné lékárně nebo dalším e-shopu. Co se týče ceny, za 60 kapslí zaplatíte 640,- a balení vám vydrží na 30 dní. Také ale můžete využít výhodnější nabídku 2+1 zdarma (plná cena 1 920,-) nebo 5+2 zdarma (plná cena 4 480,-).

Co se týče denní dávky, z výše uvedených informací jasně plyne, že v průběhu dne by se měly užít 2 kapsle, které zapijete dostatečným množstvím vody.

Co na to říkáme?

Vzhledem k tomu, že MenoWell v současné době není ani na srovnávačích zboží, na první zkušenosti uživatelek si budeme muset nejspíš chvilku počkat.

Pokud bychom však měly tento doplněk stravy zhodnotit z našeho úhlu pohledu, jeho složení se nám jeví jako solidní. Trochu nám v něm chybí některé další důležité látky, které obsahuje již zmíněné Womeno (například len setý, zinek, vitamín B6, vitamín E či vitamín D, který je důležitý pro kosti), pokud však chcete nejprve vyzkoušet doplněk stravy čistě na bázi bylinek, nevidíme na něm nic špatného.

Pouze počítejte s tím, že pokud se vám nepodaří chytit akční cenu u výhodnějších balení, nákup bude dražší. Například u již zmíněného Womeno je výhodnější balení na 6 měsíců za cenu kolem 1 990,- a ještě budete mít dopravu zdarma. Je tedy důležité se před nákupem zaměřit i na to, aby pro vás bylo přijatelné si nákup doplňku stravy dlouhodobě dovolit.

Jakou zkušenost máte s doplňkem stravy MenoWell vy? Doporučily byste ho svým kamarádkám a rodině?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *