Zmírněte příznaky menopauzy s těmito 6 bylinkami!

Aktualizováno redakcí 31. 8. 2023

S narůstajícím věkem ženy často bojují s hormonálními výkyvy, které předznamenávají, že se blíží menopauza. Vzhledem k tomu, že jde o náročný proces, mnohé z nich zkouší bylinky na podporu hormonální rovnováhy, které by jim mohly ulevit. Víte, které to jsou?

Nejen, že v průběhu cyklu kolísá progesteron, který je důležitý pro úspěšné otěhotnění. S postupujícím věkem pomalu ubývá ženský hormon estrogen, který podporuje normální ženskou plodnost a je důležitý i pro široké spektrum dalších tělesných a psychických funkcí.

Estrogen tablety TEST 💊
Hledáte nejlepší estrogen tablety?

Přečtěte si naše srovnání ✅ TOP 9 nejlepších přípravků na menopauzu.

V článku rozebereme:

  •  9 nejlepších doplňků stravy na menopauzu v ČR 
  • Účinky estrogenu na ženské tělo
  • Největší zdroje estrogenu v potravinách
  • Jak zvýšit estrogen přírodní cestou

I když je postupná ztráta plodnosti u žen považována za normální, řada z nás se roky trápí negativními příznaky, které s sebou menopauza přináší. Může jít o návaly horka, noční pocení či o nespavost. A to zdaleka nejsou všechny příznaky přechodu, se kterými se lze setkat. Proto jsou čím dál oblíbenější estrogen tablety. Jde o doplňky stravy s přírodním složením, které obsahují bylinky, vitamíny a další látky, které mohou zvýšit životní komfort zralých žen.

Přečtěte si: Na co je dobrá ašvaganda?

Příznaky menopauzy

Mezi tradiční příznaky menopauzy patří snížená plodnost a neplodnost, nepravidelná menstruace, která je buď silnější nebo slabší. Co se týče krvácení při menopauze, k tomu posléze nedochází, protože podmínkou menopauzy je absence menstruace minimálně po dobu 12 měsíců. Dále se obvykle dostavuje nespavost, bolest hlavy, mozková mlha a zapomnětlivost, přibírání na váze, ztráta chuti na sex, vaginální suchost, zhoršená kvalita vlasů a pokožky atd.

Nejlepší bylinky na menopauzu

Jetel luční

Jetel luční, nebo také červený jetel, je jednou z oblíbených ženských bylinek. Tato rostlina obsahuje isoflavony, které se svou strukturou podobají hormonu estrogenu. Příjem červeného jetele tedy může zmírnit negativní projevy přechodu, které jsou způsobeny jeho přirozeným poklesem.

Ploštičník hroznatý

Další oblíbenou bylinou je ploštičník hroznatý, který tradiční medicína taktéž doporučuje užívat v období přechodu. Tato bylinka může pomoci lépe snášet třeba návaly horka a pocení.

Ženšen pravý

Menopauzální ženy jsou často unavené a nedovedou se správně koncentrovat. Právě v takové chvíli může pomoci ženšen pravý, který může dodat chybějící energii a podpořit kognitivní funkce a paměť.

Ašvaganda

Ašvaganda je bylinka, která se obvykle doporučuje na úzkost, špatnou náladu a nespavost, což jsou další potíže, se kterými se mohou zralé ženy setkat. Tato bylinka tedy může podpořit váš duševní klid a relaxaci.

Len setý

Len setý obsahuje antioxidanty a podporuje trávení. Také podporuje normální hladinu cholesterolu v krvi a obsahuje fytoestrogeny, které se podobají ženskému pohlavnímu hormonu.

Smldinec chlupatý

Tato bylinka se taktéž tradičně používá na zmírnění nepohodlí během ženského přechodu. Podporuje normální hormonální rovnováhu. Opět obsahuje fytoestrogeny, které dovedou částečně vybalancovat výpadek původních hormonů. Také může přispět k regulaci menstruačního cyklu v době, kdy žena ještě menstruuje.

Jelikož užívat všechny tyto bylinky samostatně je náročné a finančně nákladné, vyzkoušejte doplněk stravy s jejich obsahem. Dobrou volbou pro vás bude český doplněk stravy pro zralé ženy Womeno, který vám nabídne komplexní podporu v tomto turbulentním období.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *