Kapky Gynex recenze: Mohou vám posloužit při menopauze?

Aktualizováno redakcí 2. 10. 2023

Menopauza představuje pro většinu žen životní milník, po kterém už bude máloco jako dřív. Vzhledem k tomu, že v tomto období dost trpí hormonální rovnováha, možným způsobem úlevy může být užívání doplňků stravy s bylinkami. Bude pro vás vhodnou volbou zkouška kapek Energy Gynex?

Ženský hormon estrogen není v těle žen neměnný. K jeho výkyvům dochází v průběhu měsíce, kdy dochází k ovulaci a menstruaci. K jeho změnám pak také dochází během puberty, těhotenství a menopauzy, kdy ho strmě ubývá. A právě to má za následek široké spektrum nepříjemných stavů a potíží, jejichž trvání může zabrat klidně i 10 let.

Tip: Co jsou to estrogen tablety?

Během perimenopauzy, menopauzy a post-menopauzy může docházet ke snížení libida a k poklesu sexuální aktivity. Ta navíc může být pro řadu žen kvůli vaginální suchosti a atrofii méně příjemná. Také ale můžete být náladové, mohou vás trápit návaly horka a pocení nebo můžete mít problémy s únavou, bolestí hlavy a zhoršenou soustředěností.

Mohou vás z toho dostat volně prodejné kapky Energy Gynex?

Co je Energy Gynex?

Energy Gynex je doplněk stravy ve formě kapek, který si ženy mohou koupit na internetu či v lékárnách. Jde o bylinný koncentrát, v jehož složení najdeme větší počet bylinek, které mají podporovat ženskou pohodu a hormonální rovnováhu. Některé z obsažených látek jsou i bylinky na menopauzu, které se nachází i v některých jiných doplňcích stravy.

Tip: Víte, co jsou to fytoestrogeny?

Složení bylinných kapek Gynex

Stejně, jako například doplněk stravy Womeno, i Energy Gynex obsahuje jetel luční, který se tradičně doporučuje na lepší zvládání potíží, které jsou spojené s menopauzou. (Návaly horka a pocení…) Také obsahuje bylinky, které mohou podpořit normální prožívání PMS, či takové, které podporují duševní pohodu.

V každé lahvičce se schovává:

 • Trnovník akát
 • Mochna husí
 • Všedobr horní
 • Kakost smrdutý
 • Jestřabina lékařská
 • Fenykl obecný
 • Jetel luční
 • Lékořice lysá

A mnoho dalších bylinek, včetně kontryhele obecného, brusnice borůvky či chaluhy bublinaté. Tyto kapky mohou kromě žen v menopauze užívat i ženy, které mají potíže s bolestivou menstruací či chtějí podpořit normální stav svého reprodukčního ústrojí. To Gynex výrazně odlišuje například od doplňku stravy Feminus, který je určen hlavně ženám v období menopauzy.

Cena a způsob užívání

Jedno balení tohoto doplňku stravy, které má 30 ml, koupíte kolem 500,-, jde tedy o cenově poměrně dobře dostupný produkt. Co se týká užívání, doporučuje se brát 2-7 kapek jedenkrát až třikrát denně. Děti od 12 let mohou za den užít 7 kapek. Děti od 3 let pak mohou užít 2 kapky denně. Po třech týdnech užívání se doporučuje týdenní pauza. Před použitím by se měla lahvička důkladně protřepat. V neposlední řadě je důležité po dobu užívání zvýšit příjem tekutin.

Zkušenosti zákaznic

Zákaznice bývají s užíváním kapek Energy Gynex spokojené, o čemž svědčí vysoké hodnocení na srovnávačích zboží a v recenzích produktů v internetových lékárnách.

Dámy, které se rozhodly dát Energy Gynex šanci o něm nejčastěji říkají, že:

 • Splňuje očekávání
 • Po několika týdnech užívání se jim podařilo otěhotnět
 • Účinkuje podle jejich představ
 • Došlo ke zmírnění PMS a zpravidelnil se cyklus
 • Jim tento produkt pomohl

Mnoho žen nedá na tento doplněk stravy dopustit a hromadně se v internetových diskuzích svěřují s tím, že jim pomohl zvládnout jejich dlouhodobé potíže. I my ve svém okolí známe ženy, které po těchto kapkách sáhly a byly s nimi spokojené, proto se domníváme, že v případě, že vás trápí něco konkrétního, není na škodu, když se rozhodnete Energy Gynex v případě potřeby taktéž vyzkoušet.

Také máte s doplňkem stravy Energy Gynex dobrou zkušenost?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *