Menoxin [recenze]: Lze ho vyzkoušet na menopauzu?

Aktualizováno redakcí 31. 8. 2023

Menopauza je problematické životní období, protože i když nás trápí návaly horka, pocení, nedostatek energie a zhoršená koncentrace, stále se očekává, že budeme podávat stabilní a kvalitní výkon. Může vám vítanou úlevu od příznaků přechodu nabídnout volně prodejný doplněk stravy Menoxin?

I když se říká, že menopauza není pauza, nejspíš se shodneme na tom, že rozhodně nejde o procházku růžovou zahradou plnou pestrobarevných květin. V průběhu dne vás mohou opakovaně trápit nepředvídatelné návaly horka a pocení. Ženský hormon má také vliv na hmotnost, na hustotu kostní hmoty, náladu, spánek a na mnoho dalších věcí, včetně plodnosti.

Estrogen tablety TEST 💊
Hledáte nejlepší estrogen tablety?

Přečtěte si naše srovnání ✅ TOP 9 nejlepších přípravků na menopauzu.

V článku rozebereme:

 •  9 nejlepších doplňků stravy na menopauzu v ČR 
 • Účinky estrogenu na ženské tělo
 • Největší zdroje estrogenu v potravinách
 • Jak zvýšit estrogen přírodní cestou

Jednou z metod pro poskytnutí úlevy, kterou ženy v hojné míře aplikují, je dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy na menopauzu, které obsahují bylinky a další látky přírodního původu, jež pomáhají zmírnit následky hormonální nerovnováhy.

💡  Nakupujte bezpečně: Menoxin nebo jakýkoliv jiný doplněk stravy na menopauzu doporučujeme kupovat v ověřených e-shopech. Získáte záruku toho, že se jedná o 100% originální výrobek se zárukou kvality. ✅  Menoxin.cz

Jelikož tu pravidelně hovoříme o dalších preparátech z této kategorie, dnes se společně zaměříme na to, co vám může nabídnout volně prodejný prostředek Menoxin.

Co je Menoxin?

 

✅ Menoxin je doplněk stravy od známého výrobce Advance Nutraceutics. Obsahuje několik látek, takže jej lze považovat za komplexní. Na druhou stranu, obsahuje pouze 7 ingrediencí, což je ve srovnání s českým Womeno, které jich má 12, poněkud málo.

Vzhledem k tomu, že jde o doplněk stravy, dá se sehnat bez lékařského předpisu v každé dobře zásobené lékárně. Díky tomu je velmi dobře dostupný a může ho užívat široké spektrum žen.

Tip redakce – Menoxin

💊 Doplněk stravy na menopauzu

✅ Podporuje komfort při menopauze
✅ Přírodní složení
✅ 7 účinných látek
✅ Neobsahuje lepek ani laktózu

 

 

Co obsahuje?

Jak už bylo řečeno, ve složení ✅ Menoxin se nachází sedm složek.  To není úplně málo, ale ve srovnání s některými jinými přípravky ze stejné kategorie, které jsou na našem trhu k dostání, to není zas tak moc.  (Mrknout se můžete i na složení doplňku stravy Feminus, abyste si udělaly trochu lepší představu o tom, co dalšího je možné do takového doplňku stravy dát.)

V každé kapsli Menoxin najdeme:

 • Extrakt z jetele lučního
 • Extrakt ze sóji
 • Extrakt ze lnu setého
 • Extrakt ze šalvěje lékařské
 • Včelí mateří kašičku
 • Vitamín B6
 • Kyselinu pantothenovou

Vzhledem k tomu, že Menoxin obsahuje včelí produkty, měly by se mu vyhnout ženy, které na ně mají alergii. Jinak však zbytek látek vnímáme velmi kladně, protože mnohé z nich se tradičně používají na zmírnění negativních příznaků menopauzy.

Kompletní složení

Aktivní látky v 1 kapsli
Jetel luční extrakt
(isoflavony 8%)
150 mg
Sója luštinatá extrakt
(isoflavony 40%)
100 mg
Len setý extrakt
(lignany 20%)
100 mg
Šalvěj lékařská extrakt 10:1
(odpovídá 300 mg šalvěje)
30 mg
Včelí mateří kašička 25 mg
Vitamin B6 (pyridoxin) 1 mg (71% RHP*)
Kyselina pantothenová 3 mg (50% RHP*)
*RHP: Referenční hodnota příjmu.

Kde ho koupit a kolik stojí?

Doplněk stravy ✅ Menoxin koupíte jak na oficiálních stránkách, tak v mnoha lékárnách. V jednom balení se nachází 60 kapslí a vyjde na částku kolem 349,-. To je ve srovnání s některými jinými doplňky stravy velmi dobrá cena, takže se nemusíte bát, že za balení na měsíc užívání utratíte příliš mnoho prostředků. Z toho důvodu ho zároveň hodnotíme velmi kladně.

Přečtěte si: GS Merilin recenze

Zkušenosti zákaznic

Nyní se můžeme společně podívat na to, co si o užívání tohoto doplňku stravy myslí ženy, které se do něj rozhodly vložit svoji důvěru. Zdrojem recenzí je srovnávač Heureka, kde ✅ Menoxin získal 72 %.

Když se mrkneme na konkrétní slova, spokojené dámy nejčastěji zmiňují:

Výhody
 • Zmírnění výkyvů nálad
 • Lepší spánek
 • Zlepšení příznaků hormonální nerovnováhy
 • Že se jim líbí obsah izoflavonů
 • Že jim vyhovuje čistě bylinné složení bez vitamínů a minerálů

Ty nespokojené zmiňují, že:

Nevýhody
 • Jim nepomohl na návaly horka
 • Nezabírá ani po delším užívání
 • Neobsahuje tolik účinných látek

Zkušenosti z internetu

menoxin zkušenost
Zdroj: Zbozi.cz
menoxin na menopauzu
Zdroj: Pilulka.cz
přípravek menoxin recenze
Zdroj: Benu.cz

Mnohé ženy také kladně hodnotí skutečnost, že jde o český výrobek. Bohužel, některé dámy však uvádí, že na ně tento doplněk stravy nebyl dostatečně silný a ani po měsíci na sobě nezaznamenaly žádnou pozitivní změnu.

V takovém případě bychom vám doporučily vyzkoušet některý z dalších přípravků, na který jsme odkazovaly v tomto článku. Speciálně pak sáhněte po doplňku stravy, který obsahuje širší spektrum bylinek, vitamínů a minerálů.

Jaké jsou alternativy doplňku Menoxin?

Aby byl pro vás výběr jednodušší, napsali jsme pro vás další recenze na doplňky stravy na menopauzu. Doplněk stravy Womeno, Feminus, Sarapis Plus nebo GS Merilin.

 

Jakou zkušenost s užíváním doplňku stravy Menoxin máte vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *