Mám zničené vlasy po prodloužení či odbarvení – co s tím?

Suché vlasy a lámavé vlasy vyžadují speciální péči, díky které získají příležitost pořádně se uzdravit. I když domácí maska může být jedním z šikovných tipů první pomoci, na svou kštici byste měly nejlépe působit na několika frontách. Jak tedy zažehnat největší pohromu a cítit se zase krásně?

Pokud pravidelně používáte žehličku, kulmu a vysoké teploty, pak dost možná máte spálené vlasy, které jsou lámavé, mají bílé tečky na konečcích, snadno se lámou a jsou nepříjemně cítit. Velké škody ale dokáže napáchat i nešetrné odbarvování či špatná pečující rutina. V neposlední řadě bychom také neměly za žádných okolností podceňovat přísun vitamínů a dalších látek, které podporují růst vlasů.

Přečtěte si: Jak zastavit nadměrné vypadávání vlasů?

V opačném případě budou vaše vlasy svou žalostnou kvalitou ponejvíce připomínat syntetický chemlon, ze kterého se nedá udělat žádný hezký účes.

Jaké tipy a triky pro záchranu vlasů tedy vyzkoušet?

NE vysokým teplotám

Pokud jsou vlasy poškozené, úplně to nejhorší, co pro ně můžete udělat, je působení vysokých teplot, které z nich vytáhnou ještě víc hydratace. Pokud je to tedy alespoň trochu možné, tepelnému stylingu se úplně vyhněte a vlasy nechte usušit na vzduchu. Pokud už po fénu, kulmě nebo žehličce musíte sáhnout, vždy volte nižší teploty a vždy do vlasů aplikujte přípravek, který je před působením tepla účinně ochrání.

NE odbarvování

Některé ženy, které si přály skončit jako blondýnky, případně si barvily vlasy na nějakou neobvyklou barvu (růžová, modrá, fialová…) místo toho dospěly až ke spáleným a zničeným vlasům, které jim doporučil kadeřník nekompromisně ostříhat. Teprve až vlasy odrostly se pak mohly pustit do nových experimentů. Pokud si nepřejete skončit stejně, na nějakou dobu na odbarvování zapomeňte a v případě potřeby nechte vlasy zkrátit.

Zapletené vlasy na noc

Ženy, které chtějí docílit delších a zdravých vlasů, by měly vyzkoušet ochranné účesy na noc, které se hodí používat místo ochranné spací čepice. (Ta bývá nejčastěji ze saténu nebo z jiné jemné látky.) Může jít třeba o volnější zapletený cop. Díky tomu se vlasy nebudou v průběhu noci tolik poškozovat třením o polštář a také se sníží riziko toho, že si je nevhodně přilehnete.

ANO vnitřní výživě

Dalším naprosto zásadním tipem je správná vnitřní výživa, která by měla obsahovat vitamíny skupiny B, přesličku rolní, astaxanthin a mnoho dalších látek, které jsou klíčové i pro normální vzhled pokožky a nehtů. Dobrým tipem je dlouhodobé užívání doplňků stravy s komplexním obsahem výše zmiňovaných látek, které jsou vhodné i pro hodně poškozené vlasy.

Kvalitní kosmetika

Důkladnou inspekcí by měla projít i vaše vlasová kosmetika. V šamponu by určitě neměly být parabeny, sulfáty, silikony a další látky, které nejsou pro vlasy moc dobré. Místo toho investujte do šamponu a kondicionéru, který má přírodní složení, jež dodá vlasům hydrataci, šetrně je ošetří a umyje a podpoří i normální stav pokožky hlavy.

Měly jste někdy katastroficky poškozené vlasy? Pokud ano, jak se vám je podařilo zachránit?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *