Jak urychlit růst vlasů? Pouze chtít nepomůže!

Aktualizováno redakcí 6. 7. 2022

Dlouhé vlasy by chtěla velká spousta žen. Ne každá ale ví, co by měla pro splnění tohoto snu udělat. Zatímco některé ženy zkoušejí všechno možné, další si myslí, že si stačí jen počkat. Jelikož aktivní přístup přináší lepší výsledky, dáme vám pár tipů, které by mohly růst vašich vlasů trochu urychlit.

Vlasy mají v životě člověka několik funkcí. V první řadě chrání naši hlavu před nadměrnou ztrátou tepla během zimy. Během léta zase chrání pokožku hlavy před slunečními spáleninami a před přehříváním. (Není to tak ale vždycky. Zvlášť v průběhu opravdu tropických dní.) Dále z nich dovedeme vyčíst, jak se o sebe staráme, kolik je nám zhruba let a jaký je náš (přibližný) zdravotní stav.

Po dlouhá staletí také platilo, že dlouhé a husté vlasy jsou jedním ze znaků ženské krásy. Z toho důvodu na ně ženy velmi dbaly a kromě kvalitní péče přemýšlely nad tím, jaký si z nich udělají účes.

I když se doba trochu posunula, vlasům jejich estetická funkce zůstala. Proto se dnes podíváme na to, jak můžete podpořit své kadeře v dalšímu růstu.

Tohle vlasům pomáhá

Vnitřní výživa

Možná budete překvapené, ale na vlasy má největší vliv naše vnitřní výživa. Pokud totiž nemáte dobrý stavební základ, nemůžete očekávat, že jen vnější péčí dosáhnete optimálních výsledků.

Mezi nejlepší pomocníky patří vitamíny skupiny B, proteiny, vitamín C, vitamín E a některé bylinky. Jmenovat bychom mohli například kopřivu dvoudomou a přesličku rolní. Nejlepších výsledků dosáhnete, když budete dodržovat zásady zdravého stravování a k tomu budete užívat doplňky stravy na podporu růstu vlasů. V žádném případě se nepouštějte do restriktivních diet, které mají na zdraví a vzhled vlasů negativní vliv.

Kofein

Nyní nemluvíme o tom, že byste měla pít v průběhu dne pět šálků silné kávy, ale o tom, že byste měla vyzkoušet vlasové přípravky s obsahem kofeinu. Kofein dovede poměrně dobře prokrvovat pokožku, díky čemuž dojde k tomu, že se k vlasům dostane více kyslíku a živin. Když budete tyto přípravky používat dlouhodobě, mělo by se to odrazit na rychlejším růstu a na lepší kvalitě vlasů.

Esenciální oleje

Dále vlasům prospěje, když jim dopřejete pravidelnou olejovou kúru. (V ideálním případě alespoň jednou týdně.) Na pokožku hlavy lze aplikovat rozmarýnový olej. Také ale můžete vyzkoušet arganový olej, kokosový olej a olivový olej.

Postupujte tak, že si olej vmasírujete ke kořínkům a aplikujete ho i do délek. Následně si vlasy zakryjete koupací čepicí, nebo ručníkem, a necháte olej několik hodin působit. Nakonec ho umyjte a vlasy pořádně vysušte. (Olej ke kořínkům by neměly aplikovat ženy s mastnými vlasy, protože je může víc mastit a zatěžovat.)

Pozor na správnou péči

Správní péče a výživa zajistí zdraví vlasům

V neposlední řadě byste neměly rezignovat ani na správnou péči. Jinak hrozí, že vám sice porostou hezké vlasy, ale vlivem špatného zacházení se jim budou ulamovat konečky. (Takže nikdy pořádně nevyrostou.)

Vlasům nedělá dobře:

  • Odbarvování
  • Tepelný styling
  • Ignorace zastřihávání konečků
  • Nošení gumiček s kovovými součástkami (ty dovedou vlasy agresivně přeříznout)
  • Nošení příčesků
  • Používání nevhodných kosmetických výrobků
  • Špatné česání (například úplně mokré vlasy by se neměly rozčesávat vůbec)
  • Používání špatného ručníku na vlasy (doporučuje se mít ručník na vlasy z mikrovlákna, ve kterém budou vlasy schnout nejdéle 10 minut)

Jak vidíte, péče o vlasy je hotová věda a pokazit se toho může spousta. Jelikož ale vidíte, že na všechny problémy existuje řešení, věříme, že při změně péče o vlasy a při dlouhodobém užívání doplňků stravy na vlasy vaše problémy s jejich pomalým růstem konečně zmizí.

Jak o své vlasy pečujete vy?

Zdroje informací

https://www.vlasimo.cz/podpora-rustu-vlasu/ – Jak podpořit růst vlasů (česky)

https://www.healthline.com/health/what-makes-hair-grow – 10 tipů pro podporu růstu vlasů (anglicky)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *