Vyberte zimní bundu a kabát podle postavy

Aktualizováno redakcí 2. 12. 2019

I když to tak dlouhý čas nevypadalo, zima nakonec zabušila na dveře. Teploty během několika hodin spadly těsně k bodu mrazu. Situaci dost znepříjemňuje i vysoká vlhkost vzduchu a velmi studený vítr, který se dokáže dostat i přes několik vrstev oblečení. Tomu ale zabráníte tím, že si koupíte kvalitní zimní bundu, či kabát, který bude zároveň lichotit tvaru vaší postavy. 

V zimě si ženy připadají spíše jako medvědi. Pod tlustými vrstvami teplého oblečení zcela zanikne jejich silueta a ženskost. Jiné ženy mají naopak problém s tím, že jim péřová bunda zvýrazní všechny kila navíc 

Také se ale setkáváme s příliš dlouhými kabáty, které z malé ženy udělají skřítka, nebo s krátkými bundami, které stojí za zvýšeným výskytem zánětů močových cest.  

Abyste přečkala zimu bez toho, aby vás skolila nějaká nemoc a zároveň jste vypadala šik, můžete si vzít k ruce našeho malého módního rádce. Díky němu pro vás bude nákup zimních svršků hotová brnkačka.  

Výběr zimního kabátu a bundy podle typu postavy 

Příroda byla ke každé ženě jinak štědrá. Ačkoliv je každá z nás naprostý unikát, jsme schopné se rozdělit do několika skupin, které budou vycházet z tvarů našich postav. 

Obecně se dělíme na postavy typu: 

  • Přesýpací hodiny 
  • Jablko 
  • Hruška 
  • Obdélník 
  • Obrácený trojúhelník 

Přesýpací hodiny 

Naše společnost vnímá jako ideál ženu s postavou přesýpacích hodin. Kromě toho, že má široká ramena a boky má velmi výrazný (úzký) pas 

Pokud máte takový typ postavy i vy, rozhodně si nekupujte nic, co z vás udělá nevzhlednou a bezforemnou krabici. Vždy si vybírejte takové kabáty a bundy, které budou mít projmutí v pase, nebo alespoň pásek. Zcela ideální jsou pak áčkově střižené elegantní kabáty. 

Jablko 

Problém žen s postavou typu jablko je skutečnost, že se jim největší množství tuku ukládá v oblasti břicha a za pasem. Nezřídka mívají i plnější dekolt, takže si mohou na horní polovině těla připadat příliš objemné. 

Abyste celkový dojem ze své postavy trochu zjemnila, sáhněte po rovně střižených elegantních bundách a kabátech. Ideálně takových, které mají u krku tvar V. Zimní kabát/bunda by měla být dlouhá někam po zadek, čímž dojde k optickému prodloužení vaší figury. 

Rozhodně se vyhněte kratším a hodně prošívaným bundám. A pak také příliš těsným a obepínajícím kabátům. 

Hruška 

Problém hrušek spočívá v tom, že mají silnější spodní polovinu těla. Nemusí to nutně znamenat, že mají velké pozadí. Své totiž udělá i o trochu širší pánev 

Abyste nepůsobila disproporčně, vyberte si bundu či kabát, který vám bude končit zhruba v půli stehen. Případně takový, který vám bude sahat až po kolena. Abyste upoutala na svůj štíhlý pas, taktéž by se mělo jednat o model, který ho zvýrazní projmutím, nebo šikovně umístěným páskem. Pro rozšíření horní poloviny těla se hodí zimní kabáty a bundy s výraznou kožešinou, límcem nebo kapucí. (Případně volte střihy, které mají viditelně zvýrazněná ramena. Většinou je najdete u elegantních kabátů a u oblečení ve stylu army.) 

Obdélník 

O ženách, které mají figuru ve tvaru obdélníku často říkáme, že mají chlapeckou postavu. Mají rovné boky, malá ňadra a skoro žádný pas. Nemusíte mít ale ze svého typu těla žádné mindráky. Jde jen o to, abyste na něm opticky vytvořila křivky. 

To znamená, že když přijdete do obchodu, necháte za sebou všechny rovně střižené kabáty. Případně takové modely, které nedrží ani trochu tvar. Oproti jiným ženám máte výhodu, že můžete nosit kabáty a bundy s větším množstvím kapes. Kromě těch na bocích klidně i ty, které mají kapsy na prsou. 

Obrácený trojúhelník 

U obráceného trojúhelníku jde o to, aby žena vyvážila menší velikost dolní poloviny těla. Rozhodně tedy zapomeňte na kabáty a bundy, které zvýrazní vaše už tak dost široká ramena. (To znamená: žádné velké kapuci, límce ani kožešiny v oblasti ramenou a krku.) Také se vyhněte rovně střiženým kabátům a bundám, které budou končit někde u vašich boků. 

Místo toho sáhněte po středně dlouhém kabátě/bundě (zhruba do poloviny stehen) áčkového střihu. Případně po kabátech a bundách, které jsou širší ve spodní polovině těla. (Opět může jít i o vhodné umístění kapes.) 

Další užitečné tipy 

  • Pokud si vyberete prošívanou péřovou bundu, nebude (až na chlapeckou) postavu lichotit žádné z vás 
  • Délka kabátů a bund po boky zvýrazní slabá místa vaší postavy 
  • Délka kabátů a bund pod kolena vás opticky zkrátí 

Věříme, že nyní už nákup zimní bundy, nebo kabátu hravě zvládnete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *