Suchá pleť: Krém nepomáhá? Zkuste tyto 4 babské rady!

Aktualizováno redakcí 15. 7. 2021

Suchá pokožka dokáže nejednu z nás pořádně potrápit. Kromě toho, že se na ní dělají šupinky může začít praskat. Navíc, suchá pokožka mnohem rychleji stárne. Takže se vám udělají i mnohem dříve vrásky. Pokud s ní chcete zatočit, zkuste některý z níže uvedených tipů.

Příroda nenadělila každému z nás stejně. Zatímco některé ženy jsou vysoké a štíhlé, mají rovné vlasy a dokonalou pleť, jiné z nás takové štěstí neměly. Kromě toho, že bojujeme s přibíráním nás trápí i celulitida. A když se k tomu přidají třeba ještě lupy, nebo suchá pleť, máme pocit, jako bychom měly tu nejhorší genetickou výbavu na světě.

Naštěstí, se vším se dá něco dělat. Tedy, i se suchou pokožkou. Jelikož má ale specifické potřeby, je nutné s ní začít pracovat co nejdřív. Jinak už bude nutné napravovat větší škody, se kterými si už dovede poradit jen estetický chirurg. (Za předpokladu, že by vás hodně trápily například hodně odolné vrásky.)

Co suché pleti škodí? A jaké babské rady ji mohou dostat zase zpátky do formy?

S tím na suchou pleť nechoďte!

V první řadě je nutné znát věci, které mohou stav vaší suché pokožky ještě zhoršovat. Díky tomu se jim můžete včas vyhnout. Takže nestihnout napáchat takové škody, jako ve chvíli, kdybyste je vůbec nebraly na vědomí.

V první řadě, pokožka potřebuje hydrataci. A to nejen z vnějšího prostředí. Ale především zevnitř. Z toho důvodu bedlivě sledujte svůj denní příjem tekutin. Místo kávy, šťáv a limonád si dopřejte obyčejnou čistou vodu. A případně ještě bylinkový čaj. 

Dále suché pleti nedělá dobře kouření. A působení slunečního záření. Proto, jakmile vyběhnete na nákup, nebo na procházku, těsně předtím na sebe naneste krém s dostatečně vysokým ochranným faktorem. A to dokonce i v zimě, nebo když je pod mrakem. Druhou alternativou je klobouk, nebo jiná pokrývka hlavy, která zajišťuje stín v horní polovině těla. (Krk a dekolt stárne taky!) Při odličování se vyhýbejte přípravkům, které obsahují alkohol. Ten totiž dovede už tak suchou kůži ještě více vysušit.

Babské rady na suchou pleť, které zvládnete i doma

Samozřejmě, kromě výše uvedených tipů se hodí pravidelná návštěva kosmetičky. Pokud je ale zrovna lockdown, nebo máte z nějakého důvodu hluboko do kapsy, nemusí se to jevit jako optimální řešení. Proto můžete vyzkoušet některé z níže uvedených prostředků, které dovedou suchou pleť na obličeji, či na těle, rychle hydratovat a vyživit.

Zkuste například:

  • Kokosový olej
  • Pleťovou masku s medem
  • Gel z aloe vera
  • Koupele s ovesnými vločkami

Velká výhoda kokosového oleje spočívá v tom, že má univerzální použití. Některé ženy ho používají nejen při péči o suchou pokožku celého těla. Ale i jako zábal na vlasy. Dokonce si ho můžete dát do pusy a několik minut ho jen tak převalovat v ústech. To by mělo podle některých přispět k detoxikaci těla. (Po chvíli je to ale docela nechutné. Navíc, tekutina z pusy by se neměla spolknout.) A dá se s ním i vařit. Jedna větší sklenice kokosového oleje tedy může dost zásadně vylepšit váš život.

Univerzální použití má i med. Kromě zkrášlujících procedur si ho můžete úplně v klidu namazat i na chleba. Koupel s ovesnými vločkami má pak zklidňující účinky. Takže by měla potlačit nepříjemné svědění a pnutí, které může suchou pokožku dost často provázet.

Co dál pro sebe udělat?

Suchá pleť vám poděkuje i za to, že při koupání, nebo sprchování trochu snížíte teplotu vody. Horká voda je možná příjemná, ale vysušuje. Dokonce i vlasy. 

Zapomenout nelze ani na pozitivní vliv vaší každodenní stravy. Ta by měla být bohatá na vitamíny, minerály, na stopové prvky a na další živiny. Preferovat byste měly především čerstvé a minimálně zpracované potraviny, které neobsahují konzervanty a éčka.

Také si dopřejte:

  • Vlákninu (je dobrá pro normální trávení)
  • Probiotika
  • Nenasycené mastné kyseliny Omega-3

Jaké jsou vaše triky, které pomáhají zmírnit potíže se suchou a citlivou pokožkou?

Zdroje informací

https://www.medicalnewstoday.com/articles/319555 – 7 úlevových prostředků na suchou pokožku (anglicky)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *