Francouzská manikúra: Co je potřeba a jak na to?

Aktualizováno redakcí 24. 11. 2022

Upravené nehty jsou součástí našeho zevnějšku. To, jak posílit nehty, nebo co je to šelak, už jsme si řekly. Jak si ale nehty upravit, tak, aby vypadaly elegantně, pěstěně a podle posledních módních trendů? Odpovědí na tyto otázky může být francouzská manikúra.

Francouzská manikúra je trend, který byl v kurzu před (zhruba) patnácti lety. Kdo ji v té době neměl, jako by nebyl. Posléze zájem o ni mezi ženami opadl. Držely se jí jen ty, které dávaly přednost jednoduchosti a určité klasičnosti. Dnes jsou šablony na francouzskou manikúru opět snadno k sehnání. Především i kvůli tomu, že se vrací. A to hned v několika obměnách.

Dnes není žádnou raritou potkat ženu, která má francouzskou manikúru do ztracena. (Není na ní tak viditelně patrný přechod mezi nehtem a bílým zakončením na jeho špičce.) Velmi oblíbená je i barevná francouzská manikúra. Která umožňuje aplikaci kontrastních, nebo vzájemně se doplňujících barev laků na nehty. Z ní zase vychází ombré francouzská manikúra

Jak tedy vidíte, Francii byste měly vzít zase rychle na milost.

Co když jste si ale tento typ úpravy nikdy nedělaly? Pak vám dáme jednoduchý postup na francouzskou manikúru na doma.

Francouzská manikúra na krátké nehty

Vaše nehty nemusí být úplně krátké. Podmínkou je jen to, aby nebyly gelové, nebo umělé. Které bývají obecně delší než ty, které vám nadělila příroda. 

Začněte tím, že si odlakujete a zkrátíte nehty. Díky tomu budou hezky upravené a vydrží vám déle dělat parádu. Odlakovač by měl být v ideálním případě bez alkoholu, který nehty zbytečně vysuší. Nehty následně zapilujte a naleštěte. 

Nehty namočte do misky s teplou vodou. Stačí, když v ní budou ponořené po dobu tří minut. Pak je můžete osušit ručníkem. 

Na nehty naneste podkladový lak. Většinou mívá tělovou barvu. Může být ale i průhledný, nebo světle růžový. V případě, že chcete výraznější francouzskou manikúru, si vyberte barvu podle libosti. Jakmile podkladový lak uschne, špičky nehtů nalakujte bílým, nebo jiným kontrastním lakem. Pokud si na to netroufáte, použijte šablonu. Bílé, nebo barevné proužky by měly přesně kopírovat bílé špičky nehtů.

Nakonec nehty přetřete průsvitným lakem, který ochrání obě vrstvy laku před předčasným poškozením.

Jak na francouzskou manikúru do ztracena?

Pokud nechcete, aby byl přechod na nehtech tak patrný, zkuste francouzskou manikúru do ztracena. Asi není potřeba říkat, že je tento postup trochu těžší než ten úvodní. 

Aby se vám lépe pracovalo, mějte nachystaný lak na nehty. A také měkkou houbičku, která vám s nanášením barvy trochu pomůže. (Ideální jsou například rovné houbičky na make-up, které se dají koupit v drogerii za pár korun.) 

Na nehet nejprve naneste základovou barvu v nude odstínu. Případně jiný barevný odstín, který chcete jako základní barvu. Na houbičku pak naneste ve dvou proužcích dva různé odstíny laku na nehty. Je lepší začít tmavým a teprve pak na houbičku umístit světlejší. Naopak by to mohlo působit divně. Podmínkou je ale to, aby měly laky na nehty opravdu dobré krytí.

Houbičku pak správnou stranou barev (od tmavé po světlejší) otiskněte na každý nehet. Lak nechte zaschnout a podle potřeby přidejte se stejným postupem další vrstvu. Do doby, dokud nebudete s výsledkem úplně spokojené. Nakonec nehty nalakujte bezbarvým lakem na nehty.

Takto lze udělat i francouzskou manikúru na gelových nehtech.

Jen s tím rozdílem, že:

  • Spodní vrstvu vytvrdíte v lampě
  • Světlý lak nanesete houbičkou za pomoci vyťukávání od špičky směrem do středu
  • Opět nehty vytvrdíte pod lampou

V podstatě se dá říct, že francouzskou manikúru v původním, ale i v novém kabátě, lze aplikovat na všechny druhy nehtů. Včetně akrylových. Jelikož ale nošení umělých nehtů může poškozovat ty, které máte přírodně, je lepší, když budete pracovat s nimi. A na ty umělé si necháte zajít chuť. Kromě toho, že ušetříte, by se neměl stav vašich přírodních nehtů rapidně zhoršovat. (I když, je potřeba dávat pozor na správnou péči o ně a na vhodnou výživu.)

Nosíte francouzskou manikúru, nebo podle vás patří do minulosti?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *