Jaké sérum na pleť? Vybrali jsme pro vás TOP 8 nejlepších!

Aktualizováno redakcí 19. 8. 2021

Jak používat sérum na pleť by měla vědět každá žena, které záleží na tom, jak si zachovat co nejdéle svůj pěstěný zevnějšek. Řada z nás ale použití séra naprosto ignoruje. Vitamínové sérum na pleť si přitom dovede poradit se širokou škálou problémů. A je jedno, jestli je vám dvacet, nebo padesát.

Některé ženy jsou rády, když se jim podaří naučit používat denní a večerní krém. Velmi důležité je i kvalitní odlíčení, které eliminuje pupínky, zlepšuje vstřebatelnost živin z pečující kosmetiky a předchází některým zdravotním problémům. (Budiž nám příkladem ječné zrno na oku.) Ale hydratační sérum na pleť? To mnoha z nás nic neříká.

Samozřejmě, séra jsou o něco dražší než obyčejné krémy. Na druhou stranu, složky, které obsahují, jsou mnohem koncentrovanější. Stačí tedy malá kapka séra a kůže dostane tolik potřebnou intenzivní výživu. Správně zvolené sérum (například sérum na pleť s vitamínem C) navíc dokáže vyřešit i spoustu nežádoucích kosmetických potíží.

Proto se podíváme, jaké můžete zkusit sérum na mastnou pleť. A také na spoustu dalších sér, které si zakrátko získají vaše sympatie.

Jak používat sérum?

Každé sérum je jiné. Zatímco některá z nich jsou nejvhodnější na noc, jiná se dají nosit i přes den. V takovém případě by mělo sérum přijít na pleť ještě předtím, než si na sebe aplikujete krém, krém s OF a make-up. Séra, která se hodí na den, jsou obvykle ta, která bojují proti pigmentovým skvrnám, nebo mají ochranné a antioxidační účinky. Séra s anti-aging účinkem jsou nejlepší na noc. Hydratační pleťová séra lze nanášet dvakrát denně na vyčištěnou pleť.

TOP 8 nejlepších pleťových sér pro rok 2021

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%

Ať už po sérech teprve pokukujete, nebo je pravidelně užíváte, určitě jste slyšely o značce The Ordinary. (Dnes už ji dokonce nemusíte objednávat ze zahraničí.) Toto sérum je ideální pro mastnou pleť. Pomáhá totiž bojovat proti zánětům, které mohou způsobovat vleklé problémy s akné. Majitelky problematické pokožky by tedy neměly na nic déle čekat a měly by tenhle zázrak s vitamínem B3 a zinkem osobně vyzkoušet.

Neutrogena Rapid Wrinkle Repair serum

Tohle cenově dostupné sérum z drogerie se výborně hodí pro majitelky stárnoucí pokožky. Obsahuje totiž retinol. Kromě jiného je v něm kyselina hyaluronová, která podporuje plnost kontur a hydrataci. V neposlední řadě, sérum poskytuje účinnou bariéru, která zabraňuje ztrátě vlhkosti během nošení.

Drunk Elephant Shaba Complex Firming Eye serum

Formula tohoto séra podporuje produkci kolagenu. Vitamín B3 zase zmírňuje viditelnost vrásek. Také se můžete těšit na pořádnou dávku hydratace a ochrany před volnými radikály. Pozor! Hodí se i pro nositelky tmavých kruhů pod očima.

Estée Lauder Advanced Night Repair Synchronized Multi-Recovery Complex

Naprostá klasika v péči o pleť proti předčasnému stárnutí. Kromě toho, že tohle sérum bojuje proti působení volných radikálů, neutralizuje znečištění a vytváří na pleti ochrannou bariéru. Takže o starší pokožku bude skvěle postaráno. (Takže i ta vyšší pořizovací cena se vám dozajista vyplatí.)

Balea pleťové sérum s vitamínem C

Tohle je hodně low-cost řešení, které ale získalo od žen velmi pozitivní ohlasy. Vitamín C působí na projasnění pleti. Kterou navíc chrání před vnějšími škodlivými vlivy. Sérum od Balea navíc neobsahuje mikroplasty. Což ocení všechny ženy, kterým není lhostejný dopad jejich života na okolní prostředí.

Physicians Formula Skin Booster Vitamin Shot

Tohle sérum je naprosto ideální pro suchou pleť. Obsahuje totiž vyživující vitamín C, panthenol a vitamín B3. Obsahuje i zklidňující aloe vera a kyselinu hyaluronovou. Kromě toho, že pleť opticky oživuje ji dokáže připravit na další kroky péče, které jsou nezbytné před odchodem z domova. 

Catrice Glow Booster

Recept na instantně projasněnou pleť! Kromě vitamínu C tohle low-cost sérum z drogerie obsahuje i vitamín E. Jelikož jde o dva silné antioxidanty, kromě projasnění se tyhle dva parťáci postarají o boj proti volným radikálům, které urychlují stárnutí.

Revolution 30% AHA + BHA  Peeling Solution

Tohle ve skutečnosti není ani tak sérum, jako spíš chemický peeling, který dokonale vyčistí vaši pokožku. Kromě toho, pleť je po něm projasněná a na pohled krásně svěží. Chemický peeling tohoto typu navíc zbavuje pokožku odumřelých buněk. Takže bude krásně hladká.

Používáte pleťové sérum, nebo jste si tento krok pečující rutiny ještě neosvojily?

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *