Do jakých barev se sladit na podzim

Aktualizováno redakcí 9. 9. 2019

Podzim už netrpělivě přešlapuje za dveřmi. To znamená, že bychom měly vyměnit lehké šatičky za svetry a místo kraťasů bychom si měli navléct pořádně teplé punčochy. Protože ale ne každá žena je na období sychravého počasí dostatečně připravena, s podzimem přichází i čas nákupů nezbytně nutné módní výzbroje. Pojďte se společně s námi podívat, jaké barvy by vám v podzimním šatníku neměly zaručeně chybět! 

Léto se neslo v jasně neonových a zářivých barvách. Dost žen se konečně odhodlalo k tomu, aby vyzkoušely i trochu extravagantnější potisky. Jenže, jakmile přijde podzim, většina populace sáhne po ověřené klasice, kterou jsou šedé bundy a černočerné kalhoty a sukně. 

Přitom je to taková škoda. I když je venku opravdu pošmourno, příroda samotná se halí do široké palety barev. Zelená se pomalu mění ve žlutou, oranžovou, červenou a v neposlední řadě také v zemitou hnědou 

Proto zahoďte nudnou a nezajímavou šeď a do podzimu vykročte v oku lahodících barvách. 

Módní barvy pro letošní podzim 

Na začátku roku všichni dychtivě čekáme na to, jaké barvy budou módním trendem pro následujících 365 dní. Ty neurčují jen módní návrháři, ale také společnost Pantone, která disponuje snad nekonečným vzorníkem základních barev a jejich dalších odstínů.  

Můžete pak vzít jed na to, že všechny tyto barvy se budou objevovat v téměř všech kolekcích uznávaných módních návrhářů. Od nich se přelijí do masové módy obchodních domů, do líčení i do interiérového designu. Prostě a jednoduše, tyto barvy budou k vidění naprosto všude, kam se pohnete. 

Aby však celý svět nechodil každý rok oblečen do jedné jediné barvy, vyhlašují se i nejmódnější barvy pro jednotlivé sezóny. To zaručuje, že v prosinci nebudete nosit sytě růžové kabáty a na jaře zase černé maxi šaty s krajkou.  

Pro podzim 2019 jsou v kurzu barvy: 

 • Chilli Pepper (klasická červená, po vzoru čili papriček) 
 • Biking Red (vínová, kterou znáte z pionýra JAWA 50/555) 
 • Créme de Pêche (velmi světlá, krémově broskvová) 
 • Peach Pink (broskvová s růžovým podtónem) 
 • Rocky Road (temně hnědá) 
 • Fruit Dove (starorůžová) 
 • Sugar Almond (teplá, středně karamelová hnědá) 
 • Dark Cheddar (čedarově žlutá) 
 • Galaxy Blue (středomořsky modrá) 
 • Bluestone (šedomodrá) 
 • Orange Tiger (oranžová tygří srsti) 
 • Eden (stromečkově zelená) 

Tyto všechny barvy bude doplňovat ještě zelená barvy guacamole, modrá noční oblohy, vanilkově žlutá (světlá) a šedá. 

Jak se barevně sladit? 

Když už víte, jaké barvy jsou pro letošní podzim moderní, přichází otázka, jak s těmito informacemi správně pracovat, aby z nich nevzešel nějaký módní průšvih. 

Proto jsme tu my, abychom vám udělali malý náhled do toho, jak je možné dané barvy kombinovat a nosit, tak, abyste si neudělala ostudu. 

Kombinace do práce 

V práci potřebujete dodržovat pevně daný dress code? Případně nemusíte, ale chcete si i přesto udržet profesionální tvář? Pak je jasné, že na velké experimenty to asi příliš nebude.  

Rozhodně nešlápnete vedle, když si na sebe vezmete čedarově žlutou halenku či top, které doplníte klasikou ve formě šedých kalhot či sukně. Vše nakonec zkombinujte s dobře padnoucím sáčkem v barvě noční oblohy. Boty můžete zvolit tmavě modré či černé. (Zjednodušeně: žlutá halenka + šedé kalhoty/sukně + temně modré sáčko + černé/šedé boty.) 

Kombinace na rande 

Chcete zazářit a ukázat, že jste kreativní bytost? V tom případě zahoďte předsudky a oblékněte si na sebe světle růžové šaty v odstínu Créme de Pêche, které schováte pod delší svetr či kabát v barvě červených papriček. K tomu zvolte lak na nehty v odstínu šatů a jednoduché náušnice v barvě svetru/kabátu. K takovému outfitu se budou hodit boty a doplňky v karamelově hnědých odstínech. (Zjednodušeně: světle růžové šaty + světle růžové nehty + červený svetr/kabát + červené doplňky + hnědé boty a kabelka.) 

Do společnosti 

Na podzim se konají i první společenské akce. Kromě divadelních představení to bývají i koncerty a nejrůznější taneční zábavy. 

Černé šaty však pro tentokrát nechte doma a místo toho si oblékněte temně zelenou róbu. Ideální bude, pokud bude mít maxi délku. Pokud ale seženete hezké zelené šaty, které budou kratší, také to bude v pořádku. K takovým šatům volte stříbrné doplňky, kterými mohou být stříbrné visací náušnice se zelenými kameny a k tomu ladící náhrdelník. Ve stejném stylu hledejte i kabelku do ruky. (Například černé psaníčko se stříbrnými a zelenými nitkami.) Aby vám nebyla zima, opatřete si kvalitní kožíšek v temně hnědé barvě. Boty nakonec vybírejte tak, aby ladily s celkovým dojmem outfitu. (Zjednodušeně: tmavě zelené šaty + stříbrné šperky se zeleným akcentem + malá kabelka se stříbrným či zeleným zdobením + tmavě hnědý kožíšek.) 

Jaká je vaše nejoblíbenější barva pro tento podzim? Svěřte se nám do komentářů. 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *