Jak se obléct v zimě? Poradí těchto 9 trendy módních tipů!

Jak se obléct v zimě

Aktualizováno redakcí 26. 12. 2021

Zima je období, které si většina žen spojuje s odstíny bílé, šedé a černé. Jelikož je kvůli posunu času dříve tma a inverze zabraňuje tomu, aby se svět ohřál ve světle slunečních paprsků, na mnohé působí zimní sezóna vyloženě depresivně. Proto vám nabízíme pár tipů, co by vám rozhodně nemělo chybět v zimním šatníku.

Zimu vnímá mnoho žen čistě prakticky. Kvůli sněžení, mrholení, dešti a mrazu je mnohem důležitější udržet se v teple. Místo toho, aby si někdo lámal hlavu tím, aby výsledné kreace působily elegantně a stylově.

Co když vám ale povíme, že vzhled nemusí ustupovat funkci a že je možné vypadat dobře i přesto, že venku zrovna panuje nelítostný mráz?

Pokud vás zajímá jak na to, pokračujte ve čtení a dozvíte se víc.

Pravidlo tří vrstev

Všechny víme, že nosit tenké kabátky s krátkými topíky nad pas se moc nevyplácí. Abyste se udržely v teple, držte se pravidla tří vrstev. Zvlášť na horní polovině těla. Základem je tričko, nebo tílko. Na něj si dejte kvalitní vlněný svetr a na něj si oblečte kvalitní zimní bundu, nebo kabát. Jelikož u svetrů nejde jenom o materiál, ale dají se sehnat v různých barvách a zdobené vzory, jde o velmi důležitý prvek vašeho osobního stylu.

Jak se obléct v zimě

Preferujte těsnost

Určitě to znáte. Čím je vaše oblečení širší, tím víc studeného vzduchu se vám pod něj dostane. Speciálně pak hovoříme o širokých kalhotách, které nejsou pro zimní měsíce ani trochu ideální. Kromě jiného, úzké kalhoty dovedou vybalancovat mohutný vzhled kabátů a objemnějších svetrů.

Máte dlouhý kabát?

Aby vám bylo doopravdy teplo, nemělo by vám táhnout na záda. Proto zapomeňte na nošení krátkých zimních bundiček, které vám končí u pasu a raději investujte do delší bundy (alespoň po zadek) nebo do kvalitního zimního kabátu.

Jak se obléct v zimě

Pořiďte si pouzdrovou sukni

Ženy se domnívají, že v zimě nemohou nosit sukně. Nejen kvůli pohodlí, ale také kvůli tomu, že mají pocit, že se sukně ke svetru jednoduše nehodí. Opak je ale pravdou. Stačí, když si pořídíte jednu či dvě sukně pouzdrového střihu. V ideálním případě by měly být delší (ke kolenům) a měly by být z teplejšího materiálu. Takovou sukni si vytáhněte do pasu a svetr stáhněte pod ni. Nezapomínejte ale na teplejší punčochy.

Nepromokavé materiály

V zimě je nutné počítat se sněžením, deštěm a dalšími náročnějšími podmínkami, které mohou způsobit provlhnutí vaší svrchní vrstvy. A to není dobré. Proto se vždy zajímejte o to, jakou má váš kabát úpravu. V ideálním případě by měla být nepromokavá, takže se udržíte v teple.

Vlna a jenom vlna

Líbí se vám v obchodě nový zimní svetr? Než si ho odnesete k pokladně, pořádně si prostudujte štítek. Pokud je na něm polyamid a akryl, vraťte ho zpátky a dívejte se dál. Tyto materiály vás totiž v opravdu velké zimě příliš nezahřejí. Místo toho se dívejte po vlněných svetrech. I kdyby to znamenalo, že si za ně budete muset připlatit.

Jak se obléct v zimě

Ne bavlně

Bavlna je skvělá na léto, ale naprosto nevhodná na zimu. Proto se jí při nákupu zimního oblečení spíš vyhýbejte.

Máte doplňky?

V zimě vás ochrání před zimou pořádná čepice. (Nebo alespoň vlněná čelenka.) Dále musíte mít opravdu teplou šálu a rukavice. Pokud si říkáte, že na tyhle věci nejste a nebudou vám slušet, je to pravděpodobně jen o zvyku. Při volbě materiálu se řiďte informacemi, které jsme popisovali výše.

Zimní boty

Další nezbytností jsou kvalitní zimní boty, které můžete opatřit ještě vyteplenými vložkami. Abyste nezapadla do nejbližší závěje, dbejte na to, aby měly zimní boty terénní vzorek na podrážce. Pokud je to potřeba, kupte si impregnaci, která bude od bot odpuzovat vodu a nebudete mít v chumelenici mokré nohy.

Podle jakých kritérií si vybíráte zimní oblečení vy?

Zdroje informací

https://www.masterclass.com/articles/how-to-dress-for-winter#how-to-dress-for-winter-13-fashion-tips-for-cold-weather – 13 tipů, jak vybírat oblečení do zimy (anglicky)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *