8 tipů, kde si můžete užít nejlepší koupání!

Přemýšlíte, kde se u nás dá vykoupat? Pokud nemáte rádi koupaliště a dáváte přednost přírodnímu koupání, máme pro vás pár typů.

1. Hostivařská přehrada

Hostivařská přehrada je ideálním koupalištěm pro všechny z Prahy. Přímo z centra sem dorazíte během chvilky metrem, tramvají či autem a zaparkujete přímo u Hostivařské přehrady. Vstupné je 90 Kč pro dospělého a děti do 100 cm mají dokonce vstup zdarma. Pokud nepůjdete na hlavní placenou pláž, zaskáčete si do vody z nového mola, které je na protější straně.

2. Přírodní koupaliště Džbán

Koupaliště Džbán je velmi proslulé přírodní koupaliště, které najdete uprostřed Divoké Šárky. Pobíhají zde pravidelné kontroly kvality vody, a proto se zde nemnoží sinice. Navíc byla před časem celá nádrž zbavena bahna a je zde čistá voda po celou sezónu. Dospělí zde zaplatí 90 Kč a děti zdarma.

3. Biotop Radotín

Biotop Radotín je přírodní koupaliště, kde se voda sama průběžně čistí bez chemie biologicky za použití řas a přírodních ekosystémů. Je zde občerstvení a sauna. Celodenní vstup o víkendu je pro dospělého 150 Kč a pro předškolní děti zdarma. Je to pár minut pěšky z vlakového nádraží a z centra Prahy jste tu autem za 15 minut.

4. Přírodní koupaliště Konětopy

Jezero Konětopy nabízí koupání jako u moře. Přírodní koupaliště je otevřeno od 7 do 21 hodin, za dospělého zaplatíte 50 Kč a za dítě 30 Kč. Můžete si zde koupit občerstvení a dokonce i rybařit. Jezero přiléhá z jedné strany k lesu a je skvělé pro letní rekreaci.

5. Pískovna Dobříň

Milovníci písku mohou vyrazit na přírodní koupaliště, které je zdarma. Sem má přístup každý. Jen zde není žádné občerstvení, proto si vezměte sebou vlastní svačinu z domova, udělejte si piknik a ušetříte. Přírodní koupaliště je s pískem opravdu skvělé.

6. Přehrada Slapy

Využijte pátou největší přehradu v ČR, užijte si skvělé koupání i vodní sporty. Vyzkoušet zde můžete vodní lyžování i jachtaření. Zdarma zde máte spoustu míst ke koupání i nádhernou přírodu. Nebude zde tak plno, jako na klasickém koupališti. Vyrazit můžete třeba na víkend i s ubytováním.

7. Sázava

U Žďáru nad Sázavou si užijete vodu na přírodním koupališti. Je zde písečná pláž i se skluzavkou pro děti. Může se zde i stanovat a najít sportovní vyžití. Vstup i parkovné je zde zcela zdarma. Občerstvení zde koupíte a můžete se i ubytovat. K dispozici je i letní kino.

8. Berounka

Téměř celá řeka Berounka je přístupná ke koupání. Pozor na nebezpečné koupání u jezů. Přístup zdarma a nádherná příroda kousek za Prahou. Autem 45 minut a výlet lze spojit i s návštěvou hradu Karlštejn.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *