Průvodce praním

Aktualizováno redakcí 15. 6. 2021

Právě se chystáte začít s praním jako obvykle. Vaše pračka patří mezi nejlepší svého druhu, prostředky na praní rovněž. Nezapomněli jste ani na různé doplňky např. aviváže (nejlépe značky Lenor). Je ale všechno opravdu tak jednoduché, že už stačí jen vložit prádlo do pračky a nechat ji běžet? A nebo je lepší věnovat pozornost i některým věcem, o kterých pojednávají naše články? Posuďte sami.

Třídění prádla

Dříve než přistoupíte k vlastnímu praní, doporučujeme rozdělit prádlo podle různých hledisek: barvy, materiálu, původu a intenzity případných skvrn. To vám umožní vybrat správný prací prostředek a zvolit vhodný program.

Výběr vhodného pracího prostředku

Již od začátku je důležité začít správně, tedy výběrem vhodného prostředku na praní. Zde se nabízejí dvě varianty – prášek nebo kapsle. Kvalitní prostředek na praní např. Lenor All-in-1 je klíčem k bezvadně čistému oblečení. Nemusíte nic dávkovat; před vložením prádla stačí vhodit do prázdné pračky náš prostředek a sledovat, až se správně rozpustí.

Z celé řady produktů můžeme doporučit špičkové aviváže od společnosti Lenor, které se nabízejí v různých vůních např.: Amethyst & Floral Bouquet, která tkaninám propůjčí měkkost a dlouhotrvající svěžest i různé kouzelné vůně. Zároveň chrání stálost barev a poskytuje nezbytnou péči samotným vláknům tkaniny v podobě eliminace žmolkovatění, mačkavosti  a statické elektřiny.

Aviváž Lenor Amethyst & Floral Bouquet dodá prádlu svůdnou vůni směsi čerstvého bergamotu, jemné frézie a zářivého jasmínu. Její podtóny vás obklopí sametovým teplem, které vám poskytne bezpečný a příjemný pocit po celý den. Vůně je natolik zajímavá a jedinečná jako pravý ametyst. Dopřejte jí, aby vás objímala každý den a každou noc!

Volba programu a nastavení teploty

Abyste předešli poškození oděvu, přečtěte si pozorně pokyny uvedené na visačce každého oděvu a prádlo podle nich uspořádejte. Díky naprogramování moderních praček lze pro každou tkaninu nastavit vhodný prací program (režim). Při praní platí určité zásady např. že ručníky se perou v jiné teplotě než trička, bavlněné spodní prádlo nebo šaty. Zvláštní pozornosti vyžadují některé choulostivější materiály – krajky, hedvábí a některé druhy vlny.

Sušení

Po vyprání prádlo dejte sušit co nejdříve. Postupujte tak, že je zavěsíte rovnoměrně na sušák, aby se jednotlivé kusy nepřekrývaly, a schly  rychleji. Pokud používáte automatickou sušičku, je třeba si předem ověřit, pro které prádlo je vhodná. Každopádně vyprané prádlo v pračce dlouho nenechávejte v bubnu, aby nezačalo nepříjemně zapáchat a zbytečně se nemačkalo, což by mohlo komplikovat žehlení. Suché prádlo pečlivě složte a uložte zpět do šatníku, aby si svou svěžest uchovalo co nejdéle.

Separator image Publikováno v Bydlení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *