Ascendent: Co o vás říká ten váš?

Pokud se zajímáte o astrologii, pravděpodobně znáte své znamení zvěrokruhu, na které jste pyšná. Jenže, samotné znamení o vás nemusí vypovídat tolik, jako váš ascendent. Co to přesně je? Jak ho zjistíte? A co o vás, jako o ženě, vypovídá?

Ascendent je bod v ekliptice, který závisí na rovině horizontu na východní straně. Ve své podstatě jde o bod, ze kterého v daný den vychází slunce. Výpočet ascendentu je jednou z aktivit, kterou se zabývá astrologie. Především kvůli tomu, že ascendent patří k nejvýznamnějším prvkům v osobním horoskopu. Aby to bylo trochu zábavnější, to, jaký je náš ascendent, může významným způsobem ovlivňovat, jakým dojmem působíme na druhé. Vliv ascendentu je dokonce považován za silnější než má naše primární znamení.

Jak ho spočítám?

Aby to pro vás bylo co nejjednodušší, na internetu najdete velké množství kalkulaček na výpočet ascendentu. Stačí, když do nich napíšete datum a rok narození, místo narození a čas, kdy jste přišly na svět. Pak už jen chvíli počkáte a je to.

Co o vás vypovídá?

Ascendent v beranu

Jste ctižádostivá, energická a neohrožená. Lidé vás nejčastěji popisují jako nadšenou a volnomyšlenkářskou. Také máte silně vyvinutý smysl pro povinnost. Na druhou stranu, můžete být občas trochu panovačná a cholerická.

Ascendent v býku

Na ostatní působíte především konzervativně, vyrovnaně a pragmaticky. Většinou jdete na věci spíš logicky a racionálně, rozhodně si nelétáte někde s hlavou v oblacích. Také si ráda dopřáváte nejrůznější požitky. Na druhou stranu, můžete být občas poněkud uzavřená.

Ascendent v blížencích

Jste milá a přizpůsobivá. Vaše silná stránka je kreativita a komunikace. Lidé vás mívají rádi pro vaši činorodost. Občas ale můžete být nervózní. Také se doporučuje zájem o věci trochu do hloubky, jinak budou vaše zkušenosti, zájmy a znalosti spíš povrchní.

Ascendent v raku

Ascendent v raku mívají citlivější a romanticky založené ženy, které mají rády svoji rodinu a blízké. Na druhou stranu ale můžete být bojácné a méně průbojné. Také můžete mít sklony ostatním naletět, protože každému bezmezně důvěřujete.

Ascendent ve lvu

Diva přichází! Máte smysl pro riziko a odvahu. Také na ostatní můžete působit vznešeným dojmem. Když je to vhodné, dovedete být i opravdu velkorysé. Pozor na impulzivitu a na výbuchy vzteku.

Ascendent v panně

Ascendent v panně mají vynalézavé a kreativní ženy. Také jste velmi duchaplné a máte skvělé rétorické schopnosti. Jelikož budíte důvěru, ostatní se vám dost možná svěřují s nejrůznějšími klepy.

Ascendent ve vahách

Ascendent ve vahách mají lidé, kteří jsou společensky hodně oblíbení. Jste zdvořilé, vyrovnané a máte silné estetické cítění. Když vybuchnete, brzy se vrátíte do rovnováhy. Hádkám s ostatními se raději vyhýbáte.

Ascendent ve štíru

Kdo si nedá pozor, toho píchnete. Charakterizovat vás může ctižádost, upřímnost a odvaha. Pozor ale na náhlá vzplanutí vášně a na zbytečné riskování, nemuselo by se to vyplatit.

Ascendent ve střelci

Jste nejlepší a víte to o sobě. Máte silnou vůli a na ostatní působíte velmi energicky. Také jste loajální a srdečné. Na druhou stranu, často podléháte nejrůznějším náladám a můžete být nerozhodné.

Ascendent v kozorohu

Na ostatní působíte snaživě a ctižádostivě. Na druhou stranu, o věcech uvažujete racionálně, a možná trochu chladně. Z toho důvodu mohou mít lidé potíže zjistit, co cítíte. Také můžete mít sklony k žárlivosti.

Ascendent ve vodnáři

Ženy s ascendentem ve vodnáři mohou působit mile a přátelsky, ale ve skutečnosti mohou být dost nepředvídatelné a duchem trochu mimo, protože se mohou zabývat hlubšími společenskými problémy, nebo směřováním lidstva. Mezi klady patří velká přizpůsobivost a originalita.

Ascendent v rybách

Ascendent v rybách je často flegmatik, kterým jen tak něco nepohne. Na druhé působíte okouzlujícím a klidným dojmem. Pozor ale na vyhýbání se konfliktům, protože mohou pročistit vzduch a posunout vás dál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *