Nevíte jak vybrat správné plavky? Léto ještě nekončí!

Nevíte, jaký střih plavek by vám slušel? Podívejte se na pár rad a triků, jak vybrat správné plavky podle typu postavy. Díky malým fíglům velmi nenápadně skryjete drobné nedostatky postavy a zároveň přivedete pozornost ke svým přednostem.

Jednodílné, dvojdílné? Každému sluší něco jiného.

Je třeba vybírat podle typu postavy:

Typ postavy trojúhelník

Postava má užší ramena a široké boky. Je nutné opticky odpoutat pozornost od spodní části postavy a nosit výrazný nebo materiálově vrstvený horní díl plavek a jednobarevný spodní díl. Podprsenky vázané za krkem se zajímavými květinovými vzory doplněné jednobarevnými kalhotkami jsou in.

Obrácený trojúhelník neboli ypsilon

Postava se širšími rameny než boky a užším pasem. Je třeba odvést pozornost od ramen. Ideálním trikem je zvolit pestrobarevný spodní díl plavek, který vizuálně odvede pozornost od horní poloviny těla, řasení a vrstvení materiálu. Sedí všechny typy kalhotek, bikiny, bokovky, kalhotky s nohavičkou i kraťasy. Nejvíce vám budou slušet bokové kalhotky.

Typ postavy jablko

Široký hrudník s neznatelným pasem a větším bříškem, ramena a boky jsou užší. Od širších partií odvedete pozornost vystřiženými jednodílnými plavkami, které opticky vaši postavu protáhnou a zúží. Dvoudílné tankiny kryjí partii bříška a dají se při opalování vyhrnout, se stahovacím efektem v oblasti břicha dodají potřebný tvar. Monokiny vás opticky zúží a zakryjí bříško. Zvolte vzorované a barevné plážové doplňky, jako sukně, šaty, parea a tuniky, které odvádí pozornost a tvarují postavu.

Atletická, chlapecká postava

Protáhlý, svalnatý trup s málo tvarovanými křivkami, neznatelný přechod mezi boky a pasem. Je třeba podpořit ženskost a vytvarovat tělo. Ideální jsou bokové kalhotky se zavazováním, vykrojené bikiny a jednodílné plavky s výrazným pasem. Vyztužené košíčky zajistí oslnivý dekolt.

Přesýpací hodiny ve tvaru X

Ideální typ postavy má stejně široká ramena i boky a užší pas. Ženy by měly křivky zdůraznit. Ideální volbou jsou plavky s trojúhelníčkovým vrškem a pestrobarevné kalhotky, plavky bez ramínek, či jednodílné v zajímavém vzoru a barvě. Vyzkoušejte skvělé plavky s horním dílem typu bardot.

Které plavky nejvíce drží

Nejlépe drží plavky celkové. Velmi dobré jsou i tankiny či monokiny. Určitě vsaďte na ramínka či zavazování za krkem a nevolte plavky bez ramínek.

Opticky zvětšují prsa

Které plavky opticky zvětšují prsa? Určitě musí být vyztužené, typu push up. Pokud máte obavu, že vám nebudou správně sedět. Zvolte podobný tvar, jako má vaše podprsenka. Dobře drží zavazování za krkem.

A co se hodí na párty u bazénu

Na párty u bazénu můžete zvolit kraťasy, zdobenou podprsenku s třásněmi, volánky či flitry, celkové plavky, tankiny a monokiny. Plastické květiny a třásně jsou žhavým hitem tohoto léta. Budete se v nich cítit lépe, než kdybyste na sebe oblékli jen tanga.

Na dovolenou

Na dovolenou zvolte různé střihy plavek, ať se rovnoměrně opálíte. Bez ramínek, na ramínka, zavazování za krkem, různé typy kalhotek od kraťásků až po brazilky. Večer můžete mít plavky i celkové. Vymodelují vám ladné křivky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *