Zelené smoothie = síla pro život

Aktualizováno redakcí 12. 6. 2019

Chcete začít se zdravějším životním stylem, ale nevíte, jak se ho elegantně zhostit? Nemusíte se dřít nekonečné hodiny v posilovně, ani zobat plátky sýra k svačině. Místo toho si dopřejte porci zeleného smoothie! 

Smoothies jsou v posledních letech velmi populární. To nejspíš nikoho moc nepřekvapí, vzhledem k tomu, že jsou chutná, výživná a jejich příprava vám nezabere déle než pár minut. Navíc se je hodí pít takřka kdykoliv a kdekoliv. Smoothie je navíc skvělým pomocníkem při formování postavy. Což vědí i známé osobnosti z řad celebrit. Zelené smoothie na hubnutí používá třeba světoznámá burleskní tanečnice Dita von Teese. 

Zelené smoothie – revoluce ve výživě 

Možná si říkáte, že když nejste slavná, nemusíte podléhat všem aktuálním módním výstřelkům. Za zeleným smoothie se toho ale skrývá mnohem víc. 

Zkuste mu dát šanci, protože: 

  • Je plné vitamínů a minerálních látek 
  • Podporuje detoxikaci těla 
  • Zlepšuje trávení 
  • Hydratuje organismus 
  • Pomáhá hubnout 
  • Omlazuje organismus 
  • Vylepší váš vzhled (hlavně vzhled vlasů, nehtů a kůže) 

Ke všemu, díky němu nebudete muset pravidelně myslet na to, kolik ovoce či zeleniny jste za jeden den snědla. A to se vyplatí. Nebo ne? 

6 tipů na zelené smoothies 

Pojďte se spolu s námi podívat na ty nejlepší recepty na zelené smoothies 

Smoothie se špenátem a mangem 

Budete potřebovat:1 hrnek čerstvého špenátu, 1 hrnek vody, ½ hrnku krájeného ananasu, ½ hrnku krájeného manga, 1 oloupaný banán 

Postup 

Do mixéru nasypte špenátové listy a veškerou vodu. Směs mixujte, dokud nebude zcela hladká a bez hrudek. Přidejte nakrájený ananas, mango a banán. Vše mixujte do kompaktní hmoty. Na mixování si dejte záležet. Proto může tento proces trvat i několik minut. 

Super zdravé smoothie 

Budete potřebovat:1 hrnek bobulovitého ovoce dle preferencí, 1 hrnek čerstvé zelené kapusty, 1 hrnek sójového mléka, ½ lžíce chia semínek 

Postup 

Vezměte veškeré ovoce, čerstvou zeleninu a semínka a začněte společně mixovat. Postupně přilévejte sójové mléko, které dá nápoji jemnější texturu. Pokud chcete tento recept vylepšit, ovoce přidávejte jemně zmražené. 

Smoothie z jablka a kiwi 

Budete potřebovat: 1 hrnek čerstvého špenátu, 1 oloupané a nakrájené kiwi, 1 nakrájené jablko, 1 lžíci chia semínek, ½ hrnku vody 

Vezměte špenát a opět ho rozmixujte s vodou. Pomalu přidejte kiwi a semínka. Jablko si nechejte až úplně nakonec. V letních měsících lze do smoothie přidat i několik kostek ledu. 

Detoxikační smoothie 

Budete potřebovat:¾ hrnku kokosového mléka, 1 hrnek krájeného kiwi, ½ lžičky lněného semínka, 1 hrnek čerstvého špenátu, 3 lístky čerstvé bazalky, kapku citronové šťávy 

Postup:Kokosové mléko rozmixujte s nakrájeným kiwi a špenátem. Tekutinu zakápněte trochou citronové šťávy. Nakonec ve směsi rozmixujte lněné semínko a čerstvé lístky bazalky. 

Jablečné smoothie s avokádem 

Budete potřebovat: 1 hrnek mandlového mléka, 4 hrnky čerstvého špenátu, 1 nakrájené a loupané avokádo, 2 nakrájená jablka, 1 nakrájený banán, ½ lžičky zázvoru, 2 lžičky medu, 1 lžičku chia semínek 

Postup: Rozmixujte mandlové mléko se špenátem a nakrájeným avokádem. Postupně přidávejte jablka a banán. Směs poté ochuťte medem a zázvorem. Vše dokončete přidáním chia semínek.  

Zelené smoothie s kapustou 

Budete potřebovat:2 hrnky nakrájené kapusty, ¾ hrnku sójového mléka, 1 banán, ¼ hrnku bílého jogurtu, ¼ hrnku krájeného ananasu, 2 lžičky arašídového másla, 1 lžičku medu 

Postup: Nakrájenou kapustu rozmixujte se sójovým mlékem. Přidejte nakrájený banán, jogurt a nakrájený ananas. Vše dochuťte arašídovým máslem a 1 lžičkou medu. 

Po pravidelném popíjení zeleného smoothie budete vypadat naprosto skvěle. Nejen, že dodáte tělu veškeré potřebné vitamíny, ale uvidíte, že budete i mnohem méně nemocná. Také se dozajista zlepší i kondice vašich vlasů, pleti a nehtů, která přímo závisí na hladině některých vitamínů a minerálů v těle.  

Zkuste pít alespoň jednu sklenici zeleného smoothie každý den po ránu (třeba před pravidelným cvičením) a uvidíte, jaké účinky na sobě uvidíte už po několika dnech. Věříme, že se tohoto tajemství zdraví a krásy už nikdy dobrovolně nevzdáte. 

Máte s konzumací zelených smoothies osobní zkušenost? 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *