Vellena na menopauzu: Opravdu se vyplatí?

Aktualizováno redakcí 6. 6. 2024

Hormonální rovnováha je pro nás ženy v průběhu života velice důležitá. Problém však spočívá v tom, že je prakticky nemožné jí dosáhnout. A zvlášť, když na nás za rohem číhá menopauza, která nám přináší do života spoustu nových výzev. Má význam v takové chvíli zkoušet doplněk stravy Vellena?

Doplňků stravy na podporu ženské hormonální rovnováhy a na zvýšení komfortu během menopauzy, existuje nespočet. Zatímco některé obsahují bylinky s fytoestrogeny, další se soustředí převážně na vitamíny. A pak jsou tu i doplňky stravy s kolagenem, jejichž hlavním úkolem je výživa vlasů, nehtů a pokožky. (Ano, přechod má vliv i na zhoršenou kvalitu vlasů a kůže.)

Ne všechny estrogen tablety jsou tedy stejné. Kolem některých se však v poslední době zvedla vlna popularity a každý je chce vyzkoušet. Mezi takové patří i slovenský doplněk stravy Vellena. Jsou s ním ale dobré zkušenosti, nebo jde jen o dražší vitamíny?

Na to se podíváme níže.

Co je Vellena?

Vellena je slovenská značka doplňků stravy pro ženy, které chtějí podpořit svou hormonální rovnováhu a pohodu. Na webu se například dozvíte, že hlavním smyslem celého projektu Vellena je řešení podstaty problémů a ne pouhé maskování jejich projevů. Zároveň jde i o to, aby užívání doplňku bylo pro ženy maximálně příjemné, proto se těšte na řadu zajímavých příchutí.

Doplněk stravy Vellena by měl být vhodný prakticky pro všechny ženy. Tedy jak pro ty, které trápí třeba PMS, tak pro ženy v menopauze. Teoreticky by měl být tento doplněk vhodný i pro ženy, které užívají hormonální antikoncepci, protože by vůči ní neměl mít žádné kontraindikace. Pro větší jistotu se ale před užíváním nejprve poraďte se svým ošetřujícím lékařem.

Jaké je složení?

Když se mrkneme na složení doplňku stravy Vellena, vidíme, že se v něm nachází převážně vitamíny. Bylinky v něm vidíme jen dvě. A to ještě takové, o kterých víme, že neobsahují fytoestrogeny. (K takovým tradičně patří třeba červený jetel luční, který se obvykle doporučuje na menopauzu, či sója.)

Konkrétně jde o:

 • Vápník
 • Hořčík
 • Macu peruánskou
 • Vitex jehněčí extrakt
 • Vitamín E
 • Zinek
 • Vitamín D

A o mnoho dalších, jako je například L-tryptofan, vitamíny skupiny B, selen či vitamín C. Z toho plyne, že pokud máte problémy, které jsou spojené s hormonální nerovnováhou během přechodu, spíše by pro vás byl vhodnější doplněk stravy s obsahem červeného jetele, drmku obecného, sóji, lnu setého a mnoha dalších látek, které se obvykle doporučují zralým ženám.

Samozřejmě, důležité jsou pro naše těla i všechny z výše uvedených látek, speciálně pak vitamín D, vitamín K a vápník. Úplně bychom ale nečekali, že výše uvedené složení přispěje k úlevě od návalů pocení a horka. A těžko říct, jak bude působit třeba na akné. Ale šanci tomuto doplňku samozřejmě dát můžete.

Jaká je cena?

Cena za tento doplněk stravy není úplně nízká. Například mix 4 letních příchutí vychází se slevou na téměř 3 000,-. Jedno balení pak vychází na částku kolem 899,-. Ve srovnání s některými jinými doplňky stravy na trhu je to tedy poměrně hodně. Zvlášť, když vezmeme v úvahu, že v jednom balení je jen 30 sáčků, takže jde o dávku na jeden měsíc užívání.

Diskuze a zkušenosti

Vzhledem k tomu, že tento doplněk stravy není zaveden na žádném srovnávači zboží, kam mohou ženy přidávat své uživatelské recenze, budeme čerpat především z volně dostupných diskuzí na Reddit, eMimino a Modrý koník SK, kde se o Vellena již hovoří.

Ženy o své zkušenosti s tímto doplňkem říkají, že:

 • Se jim krátce po začátku užívání dostavila menstruace
 • Se jim subjektivně zlepšila intenzita PMS
 • Nejsou úplně spokojené s komunikací na sociálních sítích
 • Poměr ceny a složení se jim zdá neadekvátní

Mezi případné mínusy také patří, že se tento doplněk stravy nedá koupit prakticky nikde jinde, než na oficiálních stránkách.

vellena zkušenosti

vellena hodnocení

vellena zkušenost

vellena hodnocení

vellena recenze

Jakou zkušenost máte s Vellena vy? Vyhovuje vám? 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *