Seznámení přes seznamku: S těmito tipy budete mít úspěch

Aktualizováno redakcí 12. 4. 2021

Pokud jste pořád zavřená v práci, nebo ve středním věku začínáte znovu, patrně nemáte moc možností, jak se s někým seznámit. Na večírky a výlety pro nezadané nejspíš nemáte čas chodit, nebo se na ně nedostanete kvůli věkovému limitu. Takže vám zbyde jenom seznamka. Je ale možné se na ní ještě stále dobře seznámit?

TIP: TOP 10 nejlepších online seznamek, které vám zaručeně pomohou najít vhodný protějšek.

V minulosti se lidé seznamovali všelijak. V době, kdy byl největší erotickou fantazií odhalený kotník dámy odhazovaly naškrobené kapesníčky před objekt svého zájmu. Následně jsme se seznamovaly na čajích, v tanečních a na různých společenských akcích. A dneska? Pokud nemáme to štěstí, že jsme svůj protějšek poznaly na střední, nebo na vysoké škole (popřípadě v práci), musíme se čím dál tím častěji spoléhat na služby online seznamek.

Kdo už ale na nějaké někdy byl, ten ví, že i přes zdánlivě širokou nabídku není výsledek hledání nijak zaručen. Někdy nás dokonce čeká velmi nepříjemné prozření, během kterého naznáme, že tudy cesta nevede.

Možná na to ale jdete celou dobu špatně. Proto si povíme pár tipů, jak hledání na seznamce trochu urychlit.

Hledáte přes seznamku? Na tohle se připravte

Lidé ve 21. století nejsou moc zvyklí na něco dlouho čekat. Úklid nám usnadňuje pračka, robotický vysavač a myčka, vaření instantní pokrmy a nákup dovážka až domů. Tento vzorec se promítá i do seznamování na seznamce. Věříme, že když vyplníme svůj profil dostatečně dobře, prince na bílém koni na ní najdeme už za týden

Pravda, hledání lásky na seznamce se trochu komplikuje tím, že na ni chodí i muži, kteří už jsou zadaní (a hledají povyražení na jednu noc, nebo dlouhodobou milenku), muži, kteří mají nějaké problémy (mají potíže s alkoholem, dluhy, mamánci…) a pak ti, které byste si za žádnou cenu nevybrala. (Kvůli věku, chování a podobně.) I přesto však není nutné propadat v beznaděj. Když budete dbát na některé nepsané zásady, uvidíte, že vám hledání půjde mnohem snáz. (Nebo možná nepůjde, ale ušetříte si spoustu zklamání a potíží, které vám způsobí špatný výběr.)

Jak vyplnit profil

S trochou nadsázky by se dalo říct, že na seznamce uspějete už jenom tím, že jste ženského pohlaví. Na druhou stranu to neznamená, že byste měla rezignovat na kvalitu své prezentace. 

Na profilu byste měla mít:

 • Svoji AKTUÁLNÍ fotku (když přijdete na schůzku, váš protějšek může být poněkud rozčarován z toho, že jste nahrála fotku, na které jste byla o dvacet let mladší)
 • Základní informace o sobě
 • Co hledáte (Lásku? Nezávazný vztah?)

Naopak se vyhněte:

 • Dlouhým a nicneříkajícím (obecným) popisům o osamělých a spřízněných duších
 • Nahrávání fotek, na kterých jste ve skupině
 • Nahrávání fotek s dětmi, nebo s jinými lidmi
 • Příliš osobním informacím (adresu, telefonní číslo a další věci můžete prozradit až vybraným)

Tipy, na co si dávat pozor u muže

Svou část práce už máte hotovou, takže se můžeme přesunout k tomu, na co si dávat pozor u mužů. Ačkoliv seznamka automaticky neznamená, že musejí být všichni z nich nějakým způsobem nevhodní, musíte předpokládat, že ne každý má s vámi čestné úmysly. (Případně, že se k vám každý hodí.)

Abyste na seznamce našla to, co hledáte, tak:

 • Sledujte, jak s vámi muž komunikuje
 • Objektivně zhodnoťte, co prezentuje na svých fotkách (pokud jde o fotky do půli těla, na kterých jsou vidět svaly a podobně, tak to asi nebude nejlepší materiál pro plnohodnotný vztah, nebo pro dlouhé intelektuální debaty)
 • Sledujte, zda se vaše konverzace točí primárně okolo sexuálních témat (pravděpodobně budete jen další zářez na pažbě)
 • Se nebojte s muži setkat osobně (vždy by ale mělo jít o místo někde na veřejnosti a minimálně jeden člověk by měl vědět kam jdete a s kým)
 • Dávejte pozor na to, aby muž neměl na ruce prstýnek (a to ani na fotkách)

Koukejte se i na to, zda při setkání dává muž permanentně na odiv své úspěchy (pravděpodobně nebudete mít nárok na ty svoje) a zda za vás na rande zaplatí. (Pokud ne, s velkou pravděpodobností si nechá vrtat pro korunu koleno.) A v neposlední řadě – pokud máte pocit, že vám na muži něco nesedí, tak i kdyby byl sebekrásnější a sebeúžasnější, dejte od něj radši ruce pryč.

Máte nějakou zkušenost s hledáním partnera přes online seznamku? Pokud ano, budeme rádi, když nám napíšete, jaký jste na ní měla úspěch.

TIP: TOP 10 nejlepších online seznamek, které vám zaručeně pomohou najít vhodný protějšek.

2 Comments

Add Yours
 1. 1
  Tomas

  Ahoj hledám pritelkyni od 35 let do 50 let s okoli Brandys nad Labem,Neratovic,Celakovic,Lysé nad Labem,Mělník,Benatky nad Jizerou a šireho okolí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *