10 nejoblíbenějších sexuálních poloh: Patří mezi ně ta vaše?

10 nejoblíbenějších sexuálních poloh

Aktualizováno redakcí 22. 1. 2022

Sex je nedílnou součástí života většiny lidí. Pokud ho ale provozujete ve stále stejných pozicích, je jen otázkou času, kdy se začnete nudit. Aby ve vaší ložnici nevyhrála rutina, podíváme se na to, jaké populární pozice můžete při nejbližší příležitosti vyzkoušet.

Sex už dávno neslouží jen k plození dětí, ale i k zábavě a prohlubování vztahu s partnerem. Většina z nás si ale při něm stále ještě počíná spíš konzervativně. Nejpohodlnější je pro nás misionářská poloha, při které ležíme na zádech a erotické hračky považujeme téměř za něco perverzního a sprostého.

10 nejoblíbenějších sexuálních poloh

Proto není žádným překvapením, že začne náš sexuální život postupem času trochu upadat. Koho by totiž bavilo jíst každý den svíčkovou, nebo řízek? I vaše sexuální polohy se vám jednoho dne omrzí natolik, že se budete raději věnovat sociálním sítím, čtení nebo dokonce háčkování.

Aby se to nestalo, je potřeba se neustále vzdělávat a experimentovat. Abyste nemusely zkoušet metodu pokusu a omylu, níže vám nabídneme TOP 10 nejlepších sexuálních poloh, které si možná najdou cestu i do vašeho milostného repertoáru.

69

Tahle poloha je celkem dobře známá, ale v ložnici se do ní pouští málokdo. Jde o to, že partneři leží na sobě, ale v opačném směru. Díky čemuž mají oba skvělý přístup ke genitálu toho druhého. Způsob, jakým se rozhodnete uspokojovat navzájem, pak záleží na vašich preferencích a kreativitě. Vzhledem k velikosti těl a jejich tíži je obvykle vhodnější, když žena leží nahoře.

Tváří v tvář

sexuální poloha tváří v tvář

Pokud hledáte obměnu něčeho, co už znáte, zkuste partnera požádat, ať si sedne na okraj postele a spustí nohy dolů. (Sedět ale můžete třeba i v křesle, nebo na gauči.) Vy si mu sednete na klín, tak, abyste mu hleděly přímo do tváře. Tato poloha je výhodná kvůli tomu, že můžete regulovat hloubku a úhel průniku.

Na pejska

Tohle určitě znáte. Kleknete si na všechny čtyři a necháte partnera, aby do vás pronikal zezadu. Vše má tedy v rukou muž. Pokud chcete, aby to bylo trochu zajímavější, stoupněte si před zrcadlo. Případně se zkuste (za předpokladu, že to zvládnete) uspokojovat ještě jednou rukou.

Žehlička

Dalším tipem, který od vás nebude vyžadovat příliš mnoho aktivity, je poloha, které se říká žehlička. Žena leží na břiše na posteli a má v podbřišku polštářek, který trochu zvedne zadeček. Muž k ní pak přistupuje zezadu a reguluje hloubku, rychlost i úhel pohybu. Partner si navíc užije těsnější obemknutí.

Obrácená jízda na koni

Polohu na koníčka určitě znáte. Zkoušely jste se při ní ale otočit na druhou stranu? (Tedy, místo do obličeje koukáte muži na kolena a na nohy.) Nejen, že budete mít nad vším perfektní kontrolu, ale partnera ještě více vzruší pohled na váš zadeček.

Baletka

Tohle je spíš náročnější, ale můžete to zkusit. Oba stojíte tváří k sobě a žena má zvednutou jednu nohu. (Aby to bylo proveditelné, muž ji drží za stehno.) U druhé nohy je žena postavená na špičku. Pokud je mezi vámi větší výškový rozdíl, můžete to dohnat podpatky. (Pak ale na špičce samozřejmě nestojíte, protože byste s největší pravděpodobností spadly a něco si zlomily.)

Lžičky

Tahle líná pozice je ideální pro mazlivé večery a rána. Stačí, když se položíte do polohy zvané lžičky, kdy je žena uvnitř a muž ji objímá zezadu. (Někdo tak rád spí.) No, a tuto pohodu spojíte s pomalou penetrací.

Mušle

sexuální poloha mušle

Tohle je opět něco náročnějšího. V podstatě jde o misionáře, v průběhu kterého má žena nohy skrčené skoro až u hlavy. Před první zkouškou však doporučujeme několik lekcí jógy, která vám pomůže se do této polohy lépe dostat.

Kolečko

Tohle je opět o něco náročnější, ale celkem zábavná pozice. Muž si sedne na okraj postele s nohama spuštěnýma dolů. Žena se mu položí do klína, tak, aby hlavou visela dolů a dole se podpírala rukama. Nezkoušejte to ale v případě, že nemáte alespoň trochu vypracované svaly na rukách.

Na stole

Posledním tipem je, abyste si lehly na stůl a nechaly partnera, ať k vám přistoupí z jeho okraje.

Jaké jsou vaše nejoblíbenější sexuální pozice?

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *