Oživte interiér obýváku i ložnice! Tyto pokojové rostliny vám pomohou

Přemýšlíte, jak oživit interiér vašeho domu, nebo bytu? Kromě nejrůznějších dekoračních předmětů, jako jsou polštáře, sošky a obrazy se hodí sáhnout i po pokojových rostlinách. Ať už s pěstováním pokojových rostlin teprve začínáte, nebo už máte nějakou zkušenost, vyzkoušejte některou z rostlin z našeho zeleného seznamu!

Co si budeme povídat. Koronavirová krize na nás začíná po několika týdnech izolace nepříjemně doléhat. O to víc, čím krásnější je venku počasí. Ne každá žena má ale to štěstí, že žije v domku se zahradou, nebo alespoň v bytě s menším balkonem, který by mohla během několika dnů proměnit v poklidnou a především zelenou oázu vhodnou k odpočinku a relaxu. 

Ani majitelky uzavřených bytů ale dnes nepřijdou zkrátka. Stačí, když se rozhodnou, že do svého příbytku dostanou několik pokojových rostlin, díky kterým se jeho vzduch prosytí decentní vůní živých květin. 

Jste připravená začít?

Nejzajímavější pokojové rostliny pro váš dům i byt

Každá žena ve svém životě preferuje něco trochu jiného. Zatímco některé z nás nemají pro pěstování pokojových rostlin vůbec žádné vlohy a potřebují velmi odolné kousky, další jsou nadšené z kaktusů, palem nebo z okrasných domácích květin. Je tedy čistě na vás, kterému typu zeleně se rozhodnete dát přednost právě vy.

Dnes je velmi trendy:

  • Řasokoule zelená (velmi nenáročná vodní řasa)
  • Maceška
  • Fialka
  • Fíkus
  • Orchidej
  • Monstera
  • Cykas
  • Aloe Vera
  • Kulatý kaktus

Řasokoule zelená

Řasokoule zelená je velmi specifická rostlina, která vzhledem nejvíce připomíná stále zelenou kuličku. Nejčastěji se s ní můžeme setkat v japonských jezerech. Její kulatý tvar je přičítaný tomu, jak se tato koule řas neustále stěhuje vlivem působení různě silných proudů. V domácích podmínkách je ale potřeba ji otáčet v akváriu manuálním způsobem. Mimo pravidelnou výměnu vody tato “rostlina” nic jiného nepotřebuje, takže se do jejího pěstování mohou pustit i ženy, kterým vše ostatní zašlo.

Fialka

Velmi oblíbenou květinou je v našich luzích a hájích fialka. Je to nejspíš proto, že kromě krásné vůně nás těší pohled na její fialové, modré, bílé a růžové květy, které nám zdobí okno. Právě tam byste měli svou fialku umístit. Zároveň nezapomínejte na její pravidelné zalévání. Přiměřené množství vody jí lijte přímo do podmisky.

Orchidej

Vyšší dívčí je pěstování orchidejí. Se správnou strategií vám ale i tato kráska vykvete. Důležité je, aby měla vaše orchidej dostatek slunečního světla a co nejstálejší teplotu. V našem případě se osvědčilo mít ji postavenou na parapetu okna, které směřuje na východ. Co se týče zalévání, dávejte pozor, aby její hlína nebyla permanentně vlhká. Jinak si koledujete o uhnívání kořenů.

Monstera

Lákají vás vzrostlé pokojové rostliny? V tom případě pro vás jasnou volbu představuje monstera. Tato obrovská pokojovka s velkými zelenými listy má ráda mírný přístup ke slunci a trochu vyšší teplotu. (Která se pohybuje okolo letních 25 °C.) Zalévejte ji až ve chvíli, kdy je její hlína suchá. Čas od času jí ale trochu oroste listy příručním rozprašovačem.

Aloe Vera

Aloe Vera je známá a esteticky velmi vydařená léčivka. V případě, že jeho pěstování podlehnete i vy, nechte ho lebedit na sluníčku za oknem. Co se týká zalévání, vždy k němu přistupujte až ve chvíli, kdy je půda suchá. Během zimy s frekvencí zalévání ještě trochu uberte.

Jakou oblíbenou pokojovku pěstujete vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *