Erotické povídky: Dejte jim šanci i vy

Aktualizováno redakcí 21. 5. 2020

Když se řeknou erotické povídky, většina lidí si pod nimi představí něco nevhodného, nebo trapného. Ve skutečnosti ale mohou být lechtivé historky velice prospěšné! Pokud zatím netušíte proč, prozradíme vám to v našem dnešním článku.

Pokud se vám někdy do ruky dostala erotická povídka, je docela možné, že vám přišla v první moment trapná. Někdy dokonce natolik, že jste musela knihu, nebo webovou stránku úplně zavřít a jít se věnovat něčemu jinému. (Třeba pornografii pro ženy.) 

I přesto ale existuje obrovské množství mužů a žen, kterým tyto příběhy přijdou být vzrušující a sexy. Kdyby tomu tak nebylo, nemohly bychom v přímém přenosu sledovat světový úspěch série knih a filmů s tematikou 50 odstínů. Byla by ale chyba si myslet, že čtení erotických povídek a příběhů je pouhou záležitostí dneška. Při troše snahy zjistíte, že se touto kratochvílí zabývaly ženy už několik staletí nazpátek.

Historie erotických povídek

Erotické povídky spadají do kategorie, kterou nazýváme erotická literatura. Většinou v ní nacházíme komplikované vztahové zápletky, milostné trojúhelníky, nevěru nebo nejrůznější sexuální úchylky. Předmět příběhu může vycházet buď ze skutečných zážitků a zkušeností pisatele, nebo z jeho nejtajnějších fantazií, které se mohou realitou inspirovat jen z části.

První erotická literatura se začala objevovat už u starověkých kultur. (Stačí si jen vzpomenout na dnes populární Kámasútru.) S erotikou nešetřili ani Řekové a Římané, kteří ji často pašovávali do básní, zpěvů a eposů. 

Jelikož středověk byl považován za velmi temné období, kdy světem hýbala zkostnatělá morálka a církev, největší rozmach tohoto žánru přišel až v 17. a 18. století. I přesto však byla některá díla považována za natolik obscénní, že byla vydána až po smrti svých autorů. Případně vůbec. Ani to ale její tvůrce neodradilo od práce, takže jsme se s ní mohli setkat i v 19. a 20. století a ani dnes to nevypadá, že bychom měli v úmyslu se s ní v dohledné době rozloučit.

Proč číst erotické povídky?

I když se vám může zdát erotická literatura na první pohled jako laciný brak, pravda je taková, že se jí jeden čas seriózně zabývali vědci. Ti přišli na to, že čtení erotických povídek může mít zajímavý vliv na vaše tělo i mysl.

Přišli například na to, že:

 • Kdo čte erotické povídky vykazoval v průměru vyšší míru empatie
 • Čtení pikantních příběhů dokáže snížit hladinu stresu a napětí
 • Ženy, které čtou erotické povídky, mají mnohem více sexu
 • Díky tomu lépe poznáte své skryté fantazie
 • Načerpáte inspiraci
 • Se lépe naladíte na milování s partnerem

Co se týče výběru erotických povídek a románů, vůbec se nebojte být náročné. Každý spisovatel se zaměřuje na něco jiného (fetišismus, orgie, komplikované vztahy, dominanci a submisivitu…). Zároveň je důležité najít styl, který vám vyhovuje.

Některým ženám se líbí, když je autor povídky zcela otevřený a nebojí se používat lascivní a vysoce expresivní a sprosté výrazy. Jiným ženám naopak vyhovuje, když v povídce figurují pouze náznaky a ony mají prostor si popisované aktivity pouze představit.

V posledních několika letech jsou velmi oblíbené i zpovědi společnic a prostitutek, které vám odhalí svůj životní příběh a ty sdílnější vám naservírují i několik osvědčených tipů přímo z akce. Většinou se tyto tituly prodávají v kamenných knihkupectvích a po internetu a jejich autorky se skrývají za pečlivě vybraný pseudonym. (Ačkoliv se nejedná o erotické povídky v pravém slova smyslu, řadu žen tato problematika zajímá.)

Tipy, jak začít

Pokud nemáte se čtením lechtivých příběhů dosud žádnou zkušenost, můžete na začátku trochu tápat. V první řadě je důležité, abyste odhodila svůj stud a pustila se do zkoumání možností.

Vsadit můžete na:

 • Erotické básně
 • Erotické povídky
 • Erotické romány
 • Naučnou literaturu o sexu
 • Příběhy prostitutek a placených společnic

Pokud se vám příčí jít tyto knihy nakupovat osobně, nejprve si prohlédněte internet a zkuste najít erotické povídky zdarma. (Dávejte jen pozor na to, abyste nevstoupila na nebezpečnou, nebo zavirovanou stránku.) 

Další variantou je, že (podobně jako třeba erotické pomůcky) nakoupíte po internetu. Třeba na bazaru, nebo v knihkupectví online. Někteří prodejci mohou ženám nabízet maximálně anonymní služby, takže kurýr nepozná, od koho vám veze balíček a co by mohlo být jeho obsahem. 

Tohle by vás mohlo zajímat!

Pokud nechcete kupovat zajíce v pytli, přinášíme vám několik tipů na erotické povídky a knihy, které by vás mohly zajímat.

Doporučit vám můžeme například:

 • Venuši v kožichu
 • Dekameron
 • Lady Fuckingham
 • Padesát odstínů šedi
 • Hračka
 • Milenec lady Chatterleyové
 • Životy záletných dam

Jaké erotické povídky čtete rády vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *