Dívky a airsoft. Je to sport i pro ženy?

Aktualizováno redakcí 27. 12. 2022

Airsoft je střelecký sport, který silně odkazuje na vojenství a armádu obecně. Zdá se, že v něm převažují muži, protože především je zajímá tento typ tématu, ale to neznamená, že v airsoftu ženy nejsou. Je jich méně, ale k airsoftu přistupují se stejnou vášní jako muži. To je důkaz, že i dívky se mohou o airsoft zajímat a bez problémů se mu věnovat. Nemusí být ani fanynkami armády a zbraní. Stačí, že si rády zastřílí a soutěží s ostatními.

O čem airsoft je a co po nás vyžaduje?

Základní výbavou v airsoftu jsou repliky zbraní, které používáme k porážce nepřítele. Můžeme si vybrat modely, které velmi realisticky reprodukují různé typy střelných zbraní, jako jsou repliky pušek, pistole, brokovnice nebo revolvery. Střílí se plastovými nebo biologicky rozložitelnými kuličkami, takže nehrozí zranění – pro jistotu se používá jedině ochrana očí v podobě brýlí. Veškeré vybavení, které potřebujete, lze snadno zakoupit online v obchodech, jako je Gunfire.com.

Nejdůležitějším prvkem každé střílečky je soutěž se soupeřem, tedy s druhým týmem. Účastníci jsou rozděleni do týmů a často hrají různé role – pro zpestření hry. Někteří hrají roli teroristů, jiní roli armády nebo tajných služeb. Abychom soupeře porazili, musíme spolupracovat se svým týmem a naplánovat dobrou strategii. Pracují tedy nejen naše svaly, ale i mysl.

Airsoft je sport, který může výrazně zlepšit naši celkovou fyzickou kondici. Můžeme také snadno přizpůsobit druh hry naší aktuální kondici, protože máme na výběr různé typy stříleček – s menší i větší intenzitou. V některých musíte překonávat fyzické překážky, v jiných jen běháte a pokud si pro sebe zvolíte pozici snipera, bude hra ještě statičtější.

Přípravy na první airsoftovou střílečku

Do hry se může zapojit prakticky každá dívka bez ohledu na její kondici či fyzickou sílu. Airsoft také nevyžaduje velké množství vybavení, které by výrazně zatěžovalo – stačí airsoftové zbraně, náboje a ochranné brýle. Airsoftové zbraně mají různé rozměry, takže i tento prvek lze snadno přizpůsobit svým preferencím. Prostředí airsoftových hráčů nemá nic proti novým účastníkům – i těm ženského pohlaví.

Airsoft si můžeme snadno vyzkoušet, protože jedině tak se nejlépe sami přesvědčíte, zda je to sport pro vás. Stačí si najít firmu, která pořádá airsoftové akce ve vašem okolí. Půjčujeme si u ní vybavení a občas se můžeme zúčastnit i krátkého školení. Samotným popisem airsoftové akce nejsme schopni zprostředkovat emoce a zábavu, které vás při hře provázejí. Jediná cesta je zažít to v praxi. Nestojí to mnoho a můžeme získat novou vášeň.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *