Tipy na dárky pro kamarádku

Aktualizováno redakcí 7. 12. 2023

Vztahy jsou nedílnou součástí našeho života. Nejen ty, které máme v rodině, nebo v práci, ale i ty s přáteli, se kterými můžeme sdílet střípky z každého našeho dne. Abyste jim ukázala, že si jejich sympatií ceníte, těm úplně nejlepším můžete dát nějaký pěkný vánoční dárek. Víte, jaký by mohl potěšit vaši kamarádku bez toho, aniž by stál majlant?

Vánoce jsou období, kdy obdarováváme své nejbližší. Nejčastěji jde o rodinné příslušníky, jako je manžel, nebo přítel, ale myslet bychom měli i na jiné osoby, které máme kolem sebe. Například na nápomocné kolegyně a kolegy v práci, na blízké přátele, kteří si nás vyslechnou, když máme den blbec, nebo se s námi potěší, když se něco povede či na úplně cizí lidi, kteří neměli to štěstí, aby jim život vycházel tak, jak by si přáli. (Pro takové se na prahu prosince spouští řada charitativních projektů, do kterých se můžete po libosti zapojit.)

Právě u kamarádek ale mnohdy nevíme, co by jim udělalo radost, nebo kolik peněz bychom měly za dárek pro ně utratit. Není nic horšího, než když vám přítelkyně daruje něco opravdu luxusního a drahého a vy jí dáte něco, co má pouze zlomek hodnoty. (Případně naopak.) 

Pokud chcete vědět, jak si neutrhnout ostudu, povíme vám, jak můžete postupovat o nadcházejících Vánocích.

Hodnota daru

Předtím než začnete cokoliv kupovat, kamarádky se zeptejte, zda máte v plánu si něco předávat. Zvlášť, pokud jde o nově navázaný kontakt se kterým zatím nemáte delší historii a detailně neznáte jeho zvyky. (Někdo si dárky nedává, někdo zase ano.) 

V případě, že se budete s touto kamarádkou obdarovávat, nebo v případě, že ona už pro vás něco má, zeptejte se jí, jaký máte rozpočet, nebo jaká je (alespoň přibližná) hodnota jejího daru. Z toho pak vycházejte při hledání vánočního dárku pro ni.

Tipy na vánoční dárky pro kamarádku

Když už nyní víte, že budete kamarádce kupovat dárek a znáte i jeho přibližnou hodnotu, můžete se pustit do vymýšlení. Což občas bývá trochu oříšek. Proto vám dáme několik možných tipů na věci, které by jí mohly udělat radost.

Kosmetická sada

Drtivá většina žen má ráda kosmetiku. Zatímco někdo si potrpí na tu dekorativní, se kterou může po libosti experimentovat, jiného spíš uctíte tím, že mu dáte sadu vlasové, nebo jiné pečující kosmetiky na tělo. Je jen na vás, zda se rozhodnete koupit několik kusů a sestavíte speciální balíček svépomocí, nebo investujete do již připraveného dárkového balíčku, který se dá sehnat v drogerii, nebo v parfumerii.

Diář

Pokud je vaše kamarádka časově hodně vytížená (a je jedno, zda prací, nebo péčí o několik dětí), darujte jí diář, do kterého si může poznamenat všechny důležité termíny a schůzky. Vzhledem k tomu, kolik diářů je na trhu k dostání jí můžete vybrat nějaký pěkný designový kousek.

Kniha

Hodně žen si rádo přečte dobrou knihu. Za předpokladu, že víte, že je čtení kamarádčin koníček, zkuste se vžít do její osoby a darujte jí příběh, o kterém si myslíte, že by ji mohl zaujmout. 

Dobroty různého druhu

Dobrým nápadem je i darování nějaké sladké, nebo slané dobroty. Potěší sada čokolád, sada čajů, ořechy a mandle v čokoládě a podobně. V případě, že vám nevyhovuje nabídka dárkových setů, opět si můžete vytvořit nějaký vlastní, který se vejde do stanovené ceny a bude vyhovovat vašim představám o tom, jak by měl vypadat.

Společný zážitek

Opravdu blízké kamarádky ocení i společný zážitek. Může jím být wellness víkend v nějakém penzionu, nebo absolvování kurzu výroby kosmetiky. Pokud se vám to zdá příliš, můžete koupit lístky do divadla, nebo do kina, nebo voucher na menu pro dva do kavárny, nebo restaurace, kterou byste si s ní přála navštívit.

Jaké dárky si dáváte s kamarádkami vy? Budeme rádi, když nám své tipy napíšete do komentářů pod článkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *