Nevíte, co si přát k vánocům? Položte si těchto 5 otázek!

co si přát k vánocům

Aktualizováno redakcí 25. 11. 2021

Vánoce už pomalu klepou na dveře. To znamená, že se snažíme mluvit s našimi blízkými a dát jim mezi řečí najevo, co bychom si přály najít pod vánočním stromkem. Jenže, vymyslet nějaký dárek, který by vás potěšil, může být rok od roku těžší. Proto vám dáme pár tipů, jak na to.

Vánoce by neměly být jen o dárcích. Na druhou stranu, obdarováváním druhých prokazujeme štědrost a snahu dotyčného potěšit. Neznamená to, že musíte za dárky utratit tisíce korun, abyste na někoho udělaly dojem. Dobře promyšlené dárky, které budou druhému sedět přímo na tělo zaručeně potěší, i když budou stát jen v řádech stokorun.

Co když ale nemáte největší problém s tím, co komu dáte, ale s tím, co si přejete vy sama? Pak je to trochu oříšek. Naštěstí, při správné taktice celkem snadno rozlousknutelný.

Jaké otázky byste si tedy měla položit, abyste si sama pro sebe přála ten nejlepší vánoční dárek?

Co už mám?

co si přát k vánocům

Možná budete překvapené, ale cesta k ideálnímu vánočnímu dárku pro vás vede skrze věci, které už máte doma. Možná si každé Vánoce přejete nový set s kosmetikou, nebo novou sadu dekorativní kosmetiky. Ale ruku na srdce. Kolik kosmetiky se vám doma válí bez využití? Případně, není to, co si přejete náhodou něčím, co už doma (minimálně jednou) máte?

Na kosmetice samozřejmě není nic špatného. Je ale potřeba myslet na to, že kosmetické produkty by se neměly sbírat, ani hromadit. (Vždy tu bude něco nového, nebo něco, co vypadá, nebo se chová podobně. Navíc, kosmetika se postupem času kazí a trvá opravdu dlouho, než ji ženy i při aktivním používání opravdu spotřebují.) Pokud tedy naznáte, že něčeho už máte dostatek, je vhodné upřít pozornost na něco jiného, co by vám udělalo radost.

Budu to používat?

Dalším problémem je, když si vymyslíme něco, co nás zajímá, ale ve finále to skončí někde v šuplíku, nebo v koutě a od Vánoc na to už do konce života nesáhneme. Může to být třeba rotoped, který vám pak zabere spoustu místa v obýváku, nebo v ložnici a postupem času se z něj stane odkladiště oblečení, nebo lapač prachu.

Pokud mermomocí chcete začít s cvičením, proč ne! Možná by ale stálo za to zvážit, zda není lepší si přát nové oblečení na sport, cvičební náčiní (láhev na vodu, podložka na cvičení…), nebo voucher do obchodu se sportovními potřebami/voucher do posilovny. 

co si přát k vánocům

Co mně baví?

Pokud jste bezradná a nemáte inspiraci, zkuste se uchýlit k tomu, co máte ráda. Pokud ráda tvoříte, zkuste se podívat, jaké se na internetu nabízejí kreativní sady. Můžete si říct třeba o malířský stojan, sadu pláten, štětců a barev. Mnoho žen se v posledních letech zabavuje i malováním podle čísel. Objednavatel jen rozhodne, jestli bude plátno napnuté do rámu, či nikoliv. 

Existují i sety na výrobu domácího mýdla a koupelové soli, sety na výrobu lapačů snů, nebo dokonce sety na výrobu loutek. Ještě stále jsou navíc ve hře různé kurzy. Od výroby domácí kosmetiky po kurzy vazby květin. V některých větších městech lze dokonce sehnat poukazy na výrobu vlastního parfému přímo u parfuméra. Co z toho plyne? Především to, že když se dobře informujete, co je na trhu k dostání, masivně se tím rozšíří spektrum toho, co si pro sebe můžete přát.

Koupila bych si to?

Dalším tipem je, že si řeknete o věci, které chcete a ráda byste si je koupila, ale nakonec o to požádáte ostatní. Může jít například o chytré fitness hodinky, nebo o nějakou konkrétní knihu, na kterou jste četla dobré recenze. 

Samozřejmě, věc, kterou si lze tímto způsobem přát by neměla být životně důležitá. Je totiž potřeba počítat s tím, že na její případné vyplnění si budete muset nějaký ten pátek počkat. 

Nemusí to být praktické

Toto není otázka, ale i tak je to něco, na co se hodí v průběhu vytváření vánočního přání myslet. Tak nějak jsme se naučily, že ženy na Vánoce dostávají hlavně praktické věci do domácnosti, které jsou často určené všem členům rodiny. Pokud si to žena vyloženě přeje, je to skvělé. Většina z nás to ale ani trochu neocení. I my chceme dostávat něco, co je jenom pro nás a co si můžeme užít.

co si přát k vánocům

Proto, nebojte se být trochu marnivá a řekněte si o něco, co není ani trochu praktické. Může jít o šperky, o kozačky, které se vám líbí, o parfém nebo o luxusnější kabelku. Případně si můžete přát poukaz na masáž, nebo na kompletní kosmetické ošetření. V úvahu pro vás může přicházet i předplatné vašeho oblíbeného časopisu. 

Poslední bod je zároveň něčím, o čem byste měli s ostatními mluvit. Především pak s vaším partnerem. V případě potřeby mu také neváhejte dát tabulku s vašimi velikostmi (bot a oblečení, včetně spodního prádla), protože se tím minimalizuje riziko, že vám v obchodě koupí něco, co vám nebude sedět.

Jakým způsobem přistupujete k vymýšlení vánočních dárků pro sebe vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *