Ašvaganda kapsle – srovnání TOP 5

Aktualizováno redakcí 4. 9. 2023

Pokud nemůžete spát, máte špatnou náladu a cítíte se neustále ve stresu, je pochopitelné, že okolní svět vidíte v těch nejčernějších barvách. Vzhledem k tomu, že to může vést k dlouhodobé nespokojenosti se životem, podíváme se, jestli vám mohou pomoci přírodní doplňky stravy s ašvagandou.

V dnešní době snad neexistuje nikdo, na koho by nedoléhal hektický způsob života. Ráno se můžete budit unavené, protože se vám až do pozdních hodin honily v hlavě nejrůznější myšlenky, které ve vás vzbuzovaly stres s úzkostmi. V práci se pak můžete špatně soustředit na to, co zrovna děláte, takže můžete dělat chyby, nebo si dokonce můžete způsobit nějaký úraz.

Stresová zátěž se pak negativně promítá i do vašich osobních vztahů, ve kterých můžete zaznamenat nedostatek sexu a náklonnosti. Asi nemusíme říkat, že to není žádoucí, protože v dlouhodobém horizontu to může přispět k rozchodu. Pokud jsou v tom navíc ještě děti, tím horší má váš vzájemný rozkol dopady.

Mohla by vám v tomto stresujícím období pomoci bylinka, které se říká ašvaganda?

Hodnocení Název Klady a zápory Orientační cena Aktuální cena
TOP 1
Vítěz testu
★★★★★
Recenze & zkušenosti
Ašva
min. 7 % withanolidů
 • Nejlepší poměr cena/výkon
 • Výborné zkušenosti zákazníků
 • Nejvyšší podíl withanolidů
 • Občas trvá déle, než nastoupí účinky
589,-
90 kapslí
TOP 2
Levné
★★★★☆
Recenze & zkušenosti
ADVANCE
min. 5 % withanolidů
 • Pomáhá na zvýšení energie
 • Dobrá cena
 • Velmi dobré zkušenosti zákazníků
 • Někdy má delší nástup účinků
481,-
90 kapslí
TOP 3
Oblíbený ★★★★☆
Recenze & zkušenosti
SUPERIONHERBS
min. 5 % withanolidů
 • Velmi dobré zkušenosti zákazníků
 • Velmi dobrý podíl withanolidů
 • Vyšší cena
 • Ne vždy se dostaví účinky
790,-
90 kapslí
TOP 4
S dalšími aktivními látkami ★★★☆☆
Recenze & zkušenosti
Viridian
min. 5 % withanolidů
 • Dobré zkušenosti zákazníků
 • Kromě ašvagandy obsahuje i sibiřský ženšen
 • Vhodný pro vegany
 • Menší balení
 • Vyšší cena
 • Nutné užívat delší dobu
549,-
60 kapslí
TOP 5
★★☆☆☆
Recenze & zkušenosti
Energie života
min. 2,5 % withanolidů
 • Spokojenost s užíváním
 • Účinky na spánek, stres a další
 • Nízký podíl withanolidů
 • Vyšší cena
799,-
100 kapslí

Co je ašvaganda a jaké jsou její benefity?

Ašvaganda, withanie snorádná či indický ženšen – to jsou názvy jedné bylinky, která roste v tropickém podnebí, a která se hojně využívá v indické ajurvédě. Vzhledem k tomu, že se používá jako léčivka, které se připisuje široké spektrum benefitů, v současné době se přidává do doplňků stravy.

Mezi její největší benefity patří:

 • Redukce stresu a úzkostí
 • Podpora klidného nočního spánku
 • Podpora dobré nálady
 • Podpora sexuality (především u mužů)

Její dlouhodobé užívání může mít dobrý vliv i na podporu mentálních schopností, takže byste se měly v práci (ale i v osobním životě) mnohem lépe soustředit.

V případě, že se rozhodnete pro vyzkoušení přírodních doplňků stravy s ašvagandou, doporučíme vám, abyste si vybíraly z těch, které mají vysoký obsah withanolidů. Podle toho obvykle poznáte, že držíte v ruce kvalitní výrobek.

Jelikož ašvaganda může po nějaké době ztrácet svůj účinek, doporučuje se ji užívat s kratšími přestávkami. Konkrétní instrukce se ale vždy dočtete na balení výrobku, protože schéma se může výrobce od výrobce lišit.

TOP 5 ašvaganda kapsle

Ašva 90 kapslí

Prvním doplňkem stravy, který můžete vyzkoušet, je Ašva 90 kapslí. Tento doplněk stravy podporuje klidný noční spánek, redukci stresu a jasné myšlení, takže může přispět k vašemu vyššímu životnímu komfortu.

Cena tohoto doplňku stravy je trochu vyšší, jedno balení vás vyjde na 589,-. Na druhou stranu, tohoto nákladu bychom na vašem místě nelitovaly, protože je v něm nejvyšší podíl withanolidů (7 %). V průběhu dne se doporučuje užít dvě kapsle, takže vám jedno balení celkem dlouho vydrží. Vzhledem k pozitivním reakcím zákazníků se vyplatí tento doplněk stravy vyzkoušet.

Ashwagandha ADVANCE 90 kapslí

Pokud už máte nějakou zkušenost s užíváním přírodních doplňků stravy, určitě budete znát výrobce ADVANCE, který má v portfoliu i další doplňky stravy na podporu normální psychické činnosti a zdraví. Z toho důvodu by vás nemělo vůbec nijak překvapit, že vám může nabídnout doplněk stravy Ashwagandha, ve kterém najdete tuto populární bylinku.

Stejně jako v předchozím případě v jednom balení najdete 90 kapslí. Cena je ale o něco výhodnější, za jednu tubu zaplatíte kolem 481,-. Opět se navíc můžete těšit na vysoký obsah withanolidů, o kterém jsme si už v úvodu tohoto článku řekly, že podle něj poznáte kvalitní výrobek. Ve srovnání s prvním si ale můžete vybrat, zda chcete přes den užívat 1, nebo 2 kapsle. Podle toho se následně odvíjí, jak dlouho vám jedno balení vydrží.

I Advance Ashwagandha má u zákazníků pozitivní hodnocení, takže bychom se po něm také nebály sáhnout.

SUPERIONHERBS Super STRONG Ashwagandha

Hodně populární je i značka Superionherbs, která má v nabídce doplněk stravy Super STRONG Ashwagandha, ve kterém je 5 % withanolidů. Opět se jedná o poměrně vysoké číslo, takže poukazuje na to, že jde o doplněk stravy vysoké kvality. (Pravda, 5 je menší než 7 u prvního doplňku stravy z této recenze, pořád je to ale hodně.)

Tento doplněk stravy je zvláštní i v mnoha jiných ohledech. Například v technologii výroby, která zvyšuje jeho účinnost. Pro představu, při jeho výrobě se používá malé množství mléka. Na druhou stranu, pokud máte alergii na kasein nebo na laktózu, tento doplněk stravy by pro vás nemusel být vhodný, protože by u vás mohl vyvolat nežádoucí reakci. (Může totiž obsahovat stopy mléka.)

V jednom balení opět najdeme 90 kapslí. Opět se navíc doporučuje užít až dvě kapsle během jednoho dne. U lidí, kteří nemají alergii na mléko má však i tento doplněk stravy dobré hodnocení, a to i přesto, že jeho cena je zatím nesporně nejvyšší. (Pro představu, jedno balení vás vyjde na 790,-.)

Viridian Ashwagandha Extract Organic BIO

Nyní tu máme doplněk stravy s ašvagandou od výrobce Viridian, který vás vyjde na cca 549,- a obsahuje (ve srovnání s předešlými) pouze 60 tablet. Na druhou stranu, ve srovnání s ostatními obsahuje kromě ašvagandy ještě sibiřský ženšen (eleuterokok ostnitý), kterému se někdy říká ďáblův keř.

Tento doplněk stravy funguje jako antioxidant. Také by vám měl dodat chybějící energii. Ve srovnání s předešlým výrobkem je navíc vhodný i pro vegany a pro lidi, kteří nesnesou mléko. Viridian si navíc zakládá na tom, aby výroba všech doplňků stravy z portfolia byla co možná nejekologičtější.

V průběhu dne můžete užít 1-2 kapsle. Uživatelé kladně hodnotí, že kromě ašvagandy ve složení výrobku nachází i další populární bylinu. To zároveň tento doplněk stravy nejvíce odlišuje od ostatních z tohoto seznamu.

Ašvaganda FORTE Extrakt 100 tobolek

Posledním “pánem na holení” je doplněk stravy Ašvaganda FORTE od Energie života. Ve srovnání s předešlými doplňky stravy v něm najdete dohromady 100 kapslí, což je minimálně o 10 více. Na druhou stranu, jeho pořizovací cena je vyšší, počítejte s tím, že za jednu tubu zaplatíte 799,-. Obsah withanolidů je navíc jen 2,5 %.

Vzhledem k tomu by vás nemělo překvapovat, že byste měly v průběhu dne užít větší množství kapslí. Doporučená dávka jsou 2 kapsle dvakrát denně. (Což znamená, že ani to větší balení vám nevydrží příliš dlouhou dobu.) Ve srovnání s předešlými doplňky stravy to tedy vnímáme (i co do ceny) za největší mínus.

Uživatelé a uživatelky jsou i s touto ašvagandou spokojené, na druhou stranu, co do počtu withanolidů, ceny a četnosti užívání z našeho úhlu pohledu vnímáme určité rezervy. Z toho důvodu bychom si spíš vybraly některý z výše uvedených doplňků stravy.

Také máte s ašvagandou dobrou zkušenost, nebo o ní dnes slyšíte úplně poprvé?

Zdroje informací

https://cs.wikipedia.org/wiki/Withanie_snodárná – Withanie snodárná (česky)

https://www.healthline.com/nutrition/ashwagandha – 9 benefitů ašvagandy (anglicky)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *